سرویس کشکول جام نیوز:

گفته‌اند که وقتی، یکی از افسران جوان گارد نیکلای اول ـ امپراتور روسیه ـ به گناهی متهم شد و خشم امپراتور را چنان برانگیخت که فرمان داد تا بی درنگ به دوردست ترین نقاط سیبری تبعیدش کنند.


یاران او کمر به نجاتش بستند و به هر وسیله تشبث جستند؛ چنان که شهبانو را برانگیختند تا نامه ئی به امپراتور نوشت و شفاعت او کرد تا از تبعیدش درگذرد.


امپراتور شفاعت شهبانو را نپذیرفت و به دبیر خود گفت تا در گوشۀ همان نامه تصمیم قاطع او را به لزوم تبعید افسر گناهکار، یادداشت کند:


بخشش لازم نیست ، به سیبری تبعید شود .


دبیر ـ که خود از یاران متهم بود ـ فرمان امپراتور را، هم بدان گونه که از او شنیده بود به گوشۀ نامه نوشت. اما حیله ئی در کار کرد تا افسر نگونبخت از خشم امپراتور رهائی یافت.


در فرمان امپراتور، تنها جای ویرگولی را تغییر داده آن را چنین نوشته بود:


بخشش ، لازم نیست به سیبری تبعید شود !

برگرفته از کتاب  "نام ها و نشانه ها در دستور زبان فارسی" - احمد شاملو ..

 

206

جام نیوز :: JamNews - حکایت "ویرگول" از احمد شاملو

http://www.jamnews.ir/detail/News/374300

20 جولای 2014 ... سرویس کشکول جام نیوز: گفته‌اند که وقتی، یکی از افسران جوان گارد نیکلای اول ـ امپراتور روسیه ـ به گناهی متهم شد و خشم امپراتور را چنان ...

حکایت "ویرگول" از احمد شاملو - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/346936/حکایت-ویرگول-از-احمد-شاملو

22 جولای 2014 ... حکایت "ویرگول" از احمد شاملو. گفته‌اند که وقتی، یکی از افسران جوان گارد نیکلای اول ـ امپراتور روسیه ـ به گناهی متهم شد و خشم امپراتور را چنان ...

حکایت - بانویی ایرانی به نام پاسارگاد

http://meysamtamimi.persianblog.ir/tag/حکایت

15 جولای 2014 ... "حکایت یک ویرگول" از احمد شاملو. نویسنده: میثم تمیمی ... سیبری تبعید شود ! برگرفته از کتاب "نام ها و نشانه ها در دستور زبان فارسی" - احمد شاملو .

بانویی ایرانی به نام پاسارگاد

http://meysamtamimi.persianblog.ir/

15 جولای 2014 ... "حکایت یک ویرگول" از احمد شاملو. نویسنده: میثم تمیمی ... سیبری تبعید شود ! برگرفته از کتاب "نام ها و نشانه ها در دستور زبان فارسی" - احمد شاملو .

داستان های کوتاه - بانویی ایرانی به نام پاسارگاد

http://meysamtamimi.persianblog.ir/tag/داستان_های_کوتاه

15 جولای 2014 ... "حکایت یک ویرگول" از احمد شاملو ... برگرفته از کتاب "نام ها و نشانه ها در دستور زبان فارسی" - احمد شاملو . ... حکایت گدایی کردن ملا نصر الدین !

کتاب - بازتاب زندگی

http://www.baztabezendegi.com/Pages/Cats-کتاب_-83-1.aspx

حکایت ˝ویرگول˝ از احمد شاملو ۱۳۹۳/۶/۲. لنگه کفش سیندرلا در کاخ نیاوران! /عکس ۱۳۹۳/۵/۲۸. غزل‌سرای ایرانی درگذشت سیمین بهبهانی بامداد امروز (سه‌شنبه) بر اثر ایست ...

پسر نویسنده

http://bafayde.mihanblog.com/

22 سپتامبر 2014 ... منبع:وبلاگ داستان های واقعی و عبرت انیگز story-short.blogfa.com. طبقه بندی: ..... برچسب ها: ویرگول، احمد شاملو، امپراتور روسیه، اعدام، بخشایش،.

کلاس مجازی 2

http://dinida59.blogfa.com/

حکایت "ویرگول" از احمد شاملو. گفته‌اند که وقتی، یکی از افسران جوان گارد نیکلای اول ـ امپراتور روسیه ـ به گناهی متهم شد و خشم امپراتور را چنان برانگیخت که فرمان داد  ...

آکادمی اینترنتی

http://umba.blogfa.com/

حکایت "ویرگول" از احمد شاملو. گفته‌اند که وقتی، یکی از افسران جوان گارد نیکلای اول ـ امپراتور روسیه ـ به گناهی متهم شد و خشم امپراتور را چنان برانگیخت که فرمان داد  ...

ديباچه | نامة هدایت به فریدون توللی

http://www.dibache.com/text.asp?id=2293&cat=43

24 ا کتبر 2008 ... خواستم یکی از قصه‌ها« سرگذشت ملک محمد» را رونویس بکنم، در صفحة 2 آن به اشکال برخوردم، از این قرار است: وقتی ... حکایت یک ویرگول - احمد شاملو

ديباچه | نامة جمالزاده به همايون كاتوزيان

http://www.dibache.com/text.asp?cat=43&id=2481

18 مارس 2009 ... برگرفته از كتاب درباره‌ي جمالزاده – دكتر محمد علي همايون كاتوزيان – نشر ... حکایت یک ویرگول - احمد شاملو ... تکه‌هایی از چند نامة فروغ - فروغ فرخزاد

حکایت ها - گروه دانستنی ها میهن ۲۴ :: هر لحظه با شما

http://www.mihan24.com/article_group-list-876-0-2.html

... و شکستن سر استاد. ۱۳۹۳/۶/۸. ابوالعیناء و اولاد آدم( حکایت). ۱۳۹۳/۵/۲۱. حکایت " ویرگول" از احمد شاملو ... ۱۳۹۲/۱۱/۲۴. حکایت چهار فرد که زبان هم را نمی فهمیدند. ۱۳۹۲/۱۱/ ۸.

بخش ۵۴ - اعتراض نخچیران بر سخن خرگوش - گنجور

http://ganjoor.net/moulavi/masnavi/daftar1/sh54/

دکتر کیخای عزیز بهتر از حقیر میدانند که در زمان مولوی از ویرگول و کاما و سایر علامات تأکید وتعجب وغیره خبری نبوده است و اگر چه احمد شاملو این در ... طرفه آنکه مولوی در همین حکایت بار دیگر این معنی اما خطاب به ما خوانندگان خود نیز تکرار میکند :

حکایت جالب این کوزه پر از زهر است - پرشین جوک

http://www.persian-joke.com/11597/حکایت-کوزه-پر-از-زهر.html

حکایت زهر , حکایت کوزه پر از زهر , پرشین جوک , حکایت , حکایت ها , حکایت های خواندنی ... حکایت جالب موشی که مهار شتر می کشید · حکایت جالب ویرگول از احمد شاملو.

مقالات احمد شاملو | حدیث بی قراری

http://bofekor.wordpress.com/مقالات-احمد-شاملو/

نقطه اول و هرسه ويرگول ميان جمله زائد است. 6. ..... احمد شاملو، شاعر و محقق بلندآوازه كه درميان تأليفات متعددش، تصحيح ديوان حافظ .... فضول نفس حكايت بسى كند ساقى‏

داستان کوتاه - مجله اینترنتی تصویرنما

http://www.tasvirnama.ir/archive/entertainment/3181

حکایت آموزنده قرار ملاقات عاشقانه لیلی و مجنون! داستان و حکایت آموزنده روزی لیلی از علاقه شدید مجنون به او و اشتیاق بیش از پیش ... حکایتویرگول” از احمد شاملو.