این داستان مربوط به یکی از ایالات جنوبی امریکاست. در این ایالت که هنوز برای گرم‌کردن خانه‌ها از شومینه‌ی چوبی استفاده می‌شود، هیزم‌شکنی زندگی می‌کرد که انسان ناموفقی بود.

این داستان مربوط به یکی از ایالات جنوبی امریکاست. در این ایالت که هنوز برای گرم‌کردن خانه‌ها از شومینه‌ی چوبی استفاده می‌شود، هیزم‌شکنی زندگی می‌کرد که انسان ناموفقی بود. او بیشتر از دو سال بود که هیزم خانه‌ای را تأمین می‌کرد و می‌دانست ضخامت قطعات چوب نباید بیشتر از هفت اینچ باشد تا در شومینه جا شود. یک بار همان مشتری قدیمی سفارش یک کورد [۱] چوب داد. ولی وقتی هیزم‌شکن چوب‌ها را برایش برد، خانه نبود. وقتی به منزل آمد متوجه شد که اندازه‌ی چوب‌ها بزرگ‌تر از سفارش اوست. هیزم‌شکن را خبر کرد و از او خواست تا چوب‌ها را عوض کرده یا آن‌ها را خرد کند.
هیزم‌شکن گفت: «نمی‌توانم این کار را بکنم. هزینه‌ی این کار بیشتر از ارزش کل هیزم‌ها می‌شود.» و به این ترتیب، از انجام کار سر باز زد.
صاحب‌خانه ماند و خردکردن هیزم‌ها، آستین‌هایش را بالا زد و شروع به کار کرد. اواسط کار بود که متوجه سوراخی روی یکی از کنده‌ها شد که کسی روی آن‌را پوشانده بود. آن‌را برداشت، زیادی سبک بود و به نظر توخالی می‌آمد. با یک ضربه‌ی سنگین تبر آن‌را خرد کرد.
یک رول کاغذ آلومینیومی که سیاه شده بود بیرون افتاد. خم شد، آن‌را برداشت و باز کرد. بهت‌زده، اسکناس‌های بسیار قدیمی ۵۰ و ۱۰۰ دلاری را داخل بسته دید. به آرامی آن‌ها را شمرد. درست ۲۲۵۰ دلار بود. ظاهراً سال‌ها پیش این اسکناس‌ها را درون درخت گذاشته بودند. چرا که کاغذ اسکناس‌ها پوسیده بود. صاحب‌خانه که فردی مثبت‌اندیش بود تصمیم گرفت پول‌ها را به صاحبش بازگرداند. تلفن را برداشت و به هیزم‌شکن زنگ زد و از او پرسید هیزم‌ها را از کجا تهیه کرده است. این بار نیز اندیشه‌ی منفی، نیروی دافعه‌ی خود را به کار انداخت. هیزم‌شکن گفت: «این حرفه‌ی من است و نباید فوت و فنش را برملا کنم. اگر این کار را بکنم مردم همیشه به من رودست می‌زنند.» صاحب‌خانه هرچه تلاش کرد نتوانست جای چوب‌ها را پیدا کند. هم‌چنین، در یافتن کسی که پول‌ها را جاسازی کرده بود هم ناکام ماند. 
نکته‌ی مهم داستان، بازی روزگار نیست. درست است که مرد مثبت‌اندیش پول‌ها را پیدا کرد، نه مرد منفی‌نگر. ولی اینکه شانس در خانه‌ی همه را می‌زند نیز حقیقت دارد. بااین‌حال، کسی که با اندیشه‌ی منفی زندگی می‌کند مانع می‌شود این شانس، منفعتی به او برساند و کسی که مثبت می‌اندیشد حتی شانس بد را به شانس خوب تبدیل می‌کند.

مرگ در اثر انجماد (داستان کوتاه واقعی)

http://story24.ir/مرگ-در-اثر-انجماد-داستان-کوتاه-واقعی-962

نیک فکر کرد: اگر نتوانم بیرون بروم، همین‌جا یخ می‌زنم و می‌میرم. ... ویلون زن · شانس در خانه‌ی همه را می‌زند (داستان کوتاه واقعی) · پسر ترسو (داستان کوتاه واقعی) · داستان ...

عصر ايران

http://www.asriran.com/

سوزان رایس: توافق مقدماتی با ایران به دست آمد/ شانس توافق نهایی: 50 درصد ... حق تعیین سرنوشت برای فلسطینی هاست هرچند فلسطینی ها بر همه سرزمین خود ... حفاظت هوشمند از خانه با "نوشن" .... نام رییس جمهور افغانستان کوتاه شد/ انتصاب یک زن به عنوان عضو دادگاه عالی .... دختر 12 ساله‌، راپونزل واقعی! ... داستانی مخصوص پسرها!

مطالب جالب و خواندنی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_2.html

امروز در پارس ناز. مشاهده همه. زندگی کرم 2 سانتی زنده در چشم یک بیمار + عکس · پناهنده زن افغان که در ... درازی کف دست (عکس) · این کفش پس از مصرف در خاک کاشته شده و جوانه می زند ... عکس های دیدنی از تزئین دیوارهای خانه با هزاران صدف ... آشنایی با 13 واقعیت عجیب در مورد چینی ها ... رونمایی چهار قلوهای دانشگاهی خوش شانس چینی + عکس .

عکس روزانه ایران | مجله مرد روز

http://marde-rooz.com/?cat=1086

18 ژوئن 2014 ... آیا تضاد بین سنت و مدرنیته ایرانی امکان آشتی واقعی می یابند؟ شکوفه ... البته شانس به در خانه همه می زند مهم این است که در آمادگی کامل باشیم. به نظر ...

داستان کوتاه - داستان کوتاه

http://da3tanekotah.persianblog.ir/tag/داستان_کوتاه

زن , با همه دلبستگی بی اندازه ای که به ببری داشت که مانند فرزند خود با او مانوس شده بود , ناچار شده بود شش ماه ..... رنگ هست که با رنگ سفید رویش نوشته : "شادی بر سراپرده خانه نابود کنندگان دشت ها و جنگل ها ، نخواهد نشست . ... داستان کوتاه : بد شانسی ... داستان کوتاه : نا امیدی خردمندان را هم به زمین می زند ... بدون شرح (داستان واقعی).

داستان زیبا و کوتاه - داستان کوتاه

http://da3tanekotah.persianblog.ir/tag/داستان_زیبا_و_کوتاه

پدرم همیشه به من میگه پسرم ادب و منش تو برای من از همه چیز مهمتره ، او مثل حکیم ارد بزرگ فکر میکنه ، حکیم ارد ... رنگ هست که با رنگ سفید رویش نوشته : "شادی بر سراپرده خانه نابود کنندگان دشت ها و جنگل ها ، نخواهد نشست . ... داستان کوتاه : بد شانسی ... داستان کوتاه : نا امیدی خردمندان را هم به زمین می زند ... بدون شرح (داستان واقعی).

زندگی الکترونیکی: eLife

http://www.elife.ir/

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی با نام حس واقعی. دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی با نام حس واقعی ... این ترفندهای خانه داری و آشپزی را می دانستید؟

یکی بود ، یکی نبود - داستان شانس و ایثار - Blogfa

http://amiryazdan.blogfa.com/cat-90.aspx

25 جولای 2011 ... یکی بود ، یکی نبود - داستان شانس و ایثار - با او باشید تا هیچوقت تنها نباشید. ... روزی اسب پیرمرد فرار کرد، همه همسایه ها برای دلداری به خانه پیر مرد آمدند ... ساز انا‌الحق مي‌زند، آنگاه به دارم مي‌كشد ... داستان عشق واقعی · دو داستان کوتاه

جملات کوتاه زیبا - داستان کوتاه

http://jkz.blogfa.com/cat-3.aspx

19 آگوست 2010 ... مرد از خانه بیرون رفت و دوباره همسایه اش را زیر نظر گرفت و دریافت که اومثل یک آدم شریف راه می رود، حرف می زند، و رفتار می کند. ... مرد از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و وقتی همه چیز روبراه شد، بیرون رفت و شب دیروقت به بیمارستان برگشت. ... اگه امروز صبح سالم و با آرامش بيدار شديد ، بدونيد که خوش شانس تر از 1 ...

داستان های کوتاه(عشق)

http://dastandastankotah.persianblog.ir/

20 آگوست 2015 ... داستان های کوتاه(عشق) ... بود و به همه سوال ها پاسخ می داد . ساعت درست را می ... پرسیدم : چرا پرنده های زیبا که خیلی هم قشنگ آواز می خوانند و خانه ها را پر از ..... به ما لبخند می زند و آن روح کودکانه درون ماست که در واقع به لبخند او پاسخ می دهد ..... یک شب شانس آورد و یکی از ماشین های شهرداری او را تا نزدیک خانه شان رساند و

خارج از ترومپت

http://www.zahedbarkhoda.blogfa.com/

نمی‌دانم چرا وقتی بعد از چند صفحه فهمیدم راوی داستان زن است از خواندن کتاب منصرف شدم. .... در آثار کافکا همه‌ی این‌ها روشن است: دنیای کافکایی به هیچ واقعیت شناخته شده‌ای شبیه نیست. ... می‌گویند شانس فقط یک‌بار درِ خانه‌ی آدم را می‌زند، باید بگویم که دیشب برای ..... لذت یک داستان کوتاه خوب را نمی‌توان با چیز دیگری عوض کرد.

جملات زیبا و قشنگ

http://samei.blogfa.com/

من از ابر تیره اندوه در هوای سرد تنهایی صدایت میزنم... بر فراز خانه های تاریک شب ... داستان کوتاه ... روزی اسب پیرمرد فرار کرد، همه همسایه ها برای دلداری به خانه پیر مرد آمدند و گفتند:عجب شانس بدی آوردی که اسبت فرارکرد! ... كسب درامد واقعي از اينترنت

داستان های کوتاه و خواندنی، جالب و مفید - جملات زیبا و دلنشین

http://ito.blogfa.com/cat-8.aspx

19 آگوست 2014 ... یکی اینکه گویی هیچ معجزه ای وجود ندارد و دیگری اینکه گویی همه چیز یک .... دوستت دارم وديگر هنگامي كه براي اولين بار به روي نوزادش لبخند مي زند . ..... نعره هیچ شیری خانه چوبی مرا خراب نمی کند، من از سکوت موریانه ها می ترسم. .... اگر بتوانی دیگری را همانطور كه هست بپذیری و هنوز عاشقش باشی؛ عشق تو واقعی است.

مارتین اسکورسیزی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/مارتین_اسکورسیزی

و نمود عینی این واقعیت هم دیالوگ معروف یکی از فیلمهایش به نام رفقای خوب است که ... می‌باشد که در دو فیلم پدر هوانورد و رفتگان نیز در نقشی کوتاه حضور داشته‌است. ... فیلم، داستان شخص بی نامی را روایت می‌کند که جهت تراشیدن ریشش وارد حمام می‌شود. ... فیلم پایان نامه دانجشویی او نیز محسوب می‌شد به نام چه کسی در خانه من را می‌زند؟

معجزه ذهن

http://ziyaiyan.mihanblog.com/

18 آگوست 2014 ... اگر همه چیز بر وفق مرادتان نیست، تظاهر نکنید که اینطور است. 26. ... ۲- همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است. .... داستان کوتاه ،زیبا وآموزنده ... ۱۳- ریخت و پاش و آشفتگى را از خانه، ماشین و میز كارتان دور سازید. ..... مطالعات نشان داده است که وقتی فردی از ته دل لبخند می زند, اینکار بروی عضلات خاصی که واقعا باعث شادی و ...

خاطرات تلخ اما شیرین

http://www.najvaye-daroni.blogfa.com/

ولی انگار فکرم وخوندگفت:نه امپول امشب همین جا بزن فردا را خودم برات میزنم. ... یعنی ادم سالمم بره تو این بیمارستان باید شانس خوبی داشته باشه تا زنده بیرون بیاد. .... سلام به همه امیرم همخونه مدیریت وب این داستان هم مربوط میشه به چند سال پیش و .... کارا و تهمت و حرفات برداری تذکر هم دادم که دیگه کوتاه نمیام و کامل با اسم و مشخصات تو ...