دو سال پیش، ثروت باد‏آورده‌ای به یکی از د‏وستانم رسید. هجده ماه قبل از آن، حرفه‌ی پرستاری خود ‏را کنار گذاشته بود ‏و با دو تن از د‏وستانش، درمانگاه کوچکی تأسیس کرد.

دو سال پیش، ثروت باد‏آورده‌ای به یکی از د‏وستانم رسید. هجده ماه قبل از آن، حرفه‌ی پرستاری خود ‏را کنار گذاشته بود ‏و با دو تن از د‏وستانش، درمانگاه کوچکی تأسیس کرد. موفقیت درخشان و زودگذری نصیب این شرکت شد. سود ‏سرشاری که از سهام شرکت نصیب دوستم شد، ‏آن‌قدر بود که می‌توانست در ۳۲ ‏سالگی بازنشسته شود. چندی پیش، ‏او را د‏یدم و از او پرسیدم که از بازنشستگی‌اش چگونه لذت می‌برد. ‏گفت: «خیلی عالی است، می‌توانی سفر کنی و کارهایی را که همیشه می‌خواسته‌ای، انجام بدهی. اما عجیب این است که پس از فرونشستن هیجان به د‏ست آوردن این همه پول، همه چیز به حالت عادی خود ‏بازمی‌گردد. منظورم این است که خانه و وسایل جدید خریده‌ام، اما روی هم رفته فکر نمی‌کنم که از گذشته خیلی شادتر باشم.» 
درست در همان زمان، دوست دیگرم - درست هم‌سن او- به ایدز مبتلا شد. با هم درباره‌ی این‌که چگونه با این موضوع کنار می‌آید، صحبت می‌کردیم. او گفت: «اوایل، کاملاً از پا درآمدم. حدود یک سال طول کشید تا با این حقیقت کنار بیایم که این ویروس در من وجود دارد. اما بعد از آن، همه چیز تغییر کرد. انگار هر روز به چیزی بیش از روز قبل می‌رسیدم و لحظه به لحظه احساس می‌کردم شادتر از گذشته هستم. به نظر می‌آمد مسائل را بهتر درک می‌کنم و بیشتر لذت می‌برم. خوشحالم که تاکنون نشانه‌های ایدز در من ظاهر نشده است و می‌توانم از چیزهایی که دارم، واقعاً لذت ببرم. باید اقرار کنم که وجود این ویروس، زندگی مرا در مسیری مثبت دگرگون کرد... .»
پرسیدم: «در چه مسیری؟»
«خوب من همیشه می‌خواستم یک ماتریالیست قاطع باشم. اما در سال گذشته، اخلاقیات و معنویات، دنیای کاملاً جدیدی به روی من گشود. برای اولین‌بار معنویت را در زندگی تجربه کردم، کتاب‌های بسیاری درباره‌ی این موضوع خواندم و با افراد زیادی صحبت کردم... چیزهای بسیاری کشف کردم که هرگز حتی به آن‌ها نیندیشیده بودم. بسیار برایم هیجان‌انگیز بود که صبح از خواب برخیزم و شاهد روز دیگری باشم.»

نوشته :دالایی لاما - هوارد. سی کاتلر


مرگ در اثر انجماد (داستان کوتاه واقعی)

http://story24.ir/مرگ-در-اثر-انجماد-داستان-کوتاه-واقعی-962

داستان کوتاه یک عکس غم انگیز · فالگیر (داستان کوتاه واقعی) · کارخانه‌ی ... تر از علم) · شادمانی‌ جاودانه (داستان کوتاه واقعی) · اندیشه‌ی درست (داستان کوتاه واقعی) ...

مجلات : نگاهی نو به خنده، شوخی، شادمانی

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/4063/23124

با نگاهی به جامعه خود و تأملی کوتاه بر خواسته ها و آرزوهای انسانهای مختلف، در آینه اندیشه آنها، ... دیدگاه دیگر آن است که آفرینش مهمانخانه تن پروری، ساحل خوش گذرانی و داستانی خیالی ... جایگاه واقعی خود را در عالم هستی به دست آورد و در بهار فرصت عمر، خود را از .... معصومان علیهم السلام هماره زنده و جاودان باشد و راه الگوگیری از آنان روشن بماند.

چیستی و ماهیت شادی در قرآن و روایات و راهکارهایی برای شاد زیستن

http://hablolmatin.dmsonnat.ir/?_action=articleInfo&article=779

خنده، شوخی و شادمانی ویژگی شایسته انسانهاست که از گستره احساسات آنان ... تا در نگاه دیگران خوشبخت واقعی دانسته شده، زندگی لبریز از خوشی و شادمانی داشت! ... دیدگاه سوم آن است که آفرینش، داستانی خیالی، کتابی خندهآور و یا مهمانخانه .... اما سعدی اندوه و شادی را کوتاهمدت و زودگذر دانسته، پاداش عمل و نام نیک را ماندگار و جاودان میشمرد و ...

ماجرای گفت‌و‌گوی آیت‌الله حق‌شناس و امام زمان(ع) - مشرق نیوز ...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/235571/ماجرای-گفت‌و‌گوی-آیت‌الله-حق‌شناس-و-امام-زمانع

26 جولای 2013 ... پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله محمدعلی جاودان از اساتید اخلاق تهران و از ... شبی بعد از نماز در مجلس چند نفری و خصوصی با شادمانی تمام می‌فرمود: .... ایشان داستانی از سر گذشت خویش نقل می‌کرد که نکته‌های فوق‌العاده‌ای در .... تابستان بود که شب‌ها کوتاه و اذان قریب به ساعت سه است. ..... خوب استادان واقعی اینگونه هستند.

نماد و ظاهر عشق, شادمانی است - رابطه خودشناسی با سلامتی

http://www.wurqun.blogfa.com/category/270/نماد-و-ظاهر-عشق,-شادمانی-است

رابطه خودشناسی با سلامتی - نماد و ظاهر عشق, شادمانی است - هر سخنی برای هر گوشی نیست و هر گوشی برای هر سخنی نیست - رابطه ... درد و رنج جاودانه نیست، ولی عشق، چرا ..... نظری کوتاه در باره احساس گناه ... داستان واقعی سحرناز و امیر ( قسمت اول).

جاودانه ها: Oct 24, 2009

http://javedane-ha.blogspot.com/2009_10_24_archive.html

24 ا کتبر 2009 ... جاودانه ها. سخنان بزرگان - جملات کوتاه - سخنان حكيمانه فلاسفه - جملات دانشمندان - حکیم ارد بزرگ ... شادمانی در تلاش نهفته اسـت نه در دستیابی به هدف.

۱۳۸۸/٦/٢۱ - داستان کوتاه

http://choulab.persianblog.ir/1388/6/21/

١٨ - به معیار دل ، شادمانی ، چهره ی بی نقاب اندوه است و آوای خنده از همان چاه بر شود که ..... و وجودم یک پارچه اندوه بود،اندوهی بی نام، اندوهی بی نشان که گویی ابدی و جاودانه بود ...

تست خودشناسی - کتاب سپیده عشق

http://linkban.blogsky.com/1386/05/31/post-2/

در بهشت هستی ، اگر نتوانی شادمانی کنی ، اگر چنان زنجیرهای سنگینی برپا و دست ... هنگامه شادمانه سرودن و بنواختن ، چه زود گذر و کوتاه است . ... مشخصات یک اردیست واقعی ... داستان کوتاه : خورشید سربازان اشک نهم · داستان کوتاه :صدای جاودانه دختران  ...

اس ام اس اشو زرتشت - درود بر شما،شادمانی زندگی شما آرمان ما است" مانترَه ...

http://gathav.persianblog.ir/post/325/

27 آگوست 2012 ... راستی ، شادمانی است و شادمانی از آن کسی است که همیشه راستگوو درست کردار باشد. ... تقوای واقعی در قلب نهفته است. ..... میان تن و روان پیوندی بسیار نزدیک ، استوار ، سخت و جاودانه است. ..... داستانی از ایران باسان(۱) .... آرزوی اشو زردشت و اشوان[۱۹] هفت هات دارد، قطعه‌ها مرکب از دو مصراع کوتاه و دو مصراع بلند اند.

اوستا - درود بر شما،شادمانی زندگی شما آرمان ما است" مانترَه،سرای شادی ...

http://gathav.persianblog.ir/tag/اوستا

داستان سعدی که دیگران کاشتند وما خوردیم ما می*کاریم تا دیگران بخورند یادآور این است که ایرانی ..... از نظر زرتشت منوک کتیک هر دو واقعیت ولی ((منوک)) هستی ابدی دارد و در حالیکه ((گتیک)) تظاهر محدود در زمان و فضا ، کوتاه و زودگذر است . ..... اگر شما را به گیتی آفریدم ، جاودانه بی مرگ ، بی پیری ، بی دشمن باشید ، یا شما را جاودانه ...

فلسفه دوران باستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/فلسفه_دوران_باستان

اسطوره در اصل داستانی درباره خدایان است و توضیح می‌دهد که چرا زندگی به این شکلی است که هست. ... برای توضیح پدیده‌های طبیعت و کوتاه سخن، به عنوان یک دانش بدوی تلقی می‌کنند. ..... م) از آنجاییکه بر ارزش شادمانی تاکید میکرده است، معروف به " فیلسوف خندان" و ..... او بدنبال نوعی «واقعیت» واحد بود که جاودانه و تغییر نا پذیر باشد.

جملات زیبا در مورد زندگی - جملات زیبا یک پند - ارد بزرگ

http://yekpand.persianblog.ir/tag/جملات_زیبا_در_مورد_زندگی

9 مه 2012 ... سخنان بزرگان، جملات کوتاه زیبا، پندهای حکیمانه، داستان کوتاه زیبا، جمله های قشنگ، ... ۶) دوست واقعی کسی است که اگر ساعتها در کنار او ساکت بشینی و ... *از مهم ترین کارهایی که به عنوان یک آدم بزرگ می توانید انجام دهید اینست که گهگاه به شادمانی دوران کودکی برگردید. .... زندگی، همچون رودی بزرگ، جاودانه روان است.

مطالب قدیمی‌تر - چنین گفت کوروش کبیر

http://www.sinohe.ir/?p=2

یک مطلب کوتاه این استاد به زبان انگلیسی در سال 1339، پیش از قبول شدن در دانشگاه ... میان خراسان و آذربایجان ارتباط واقعی نبود، در نهضت ابومسلم خراسانی، آذربایجان بی خبر ...... داستان ارزش انسان و عشق و فکرست ... شادمانی جاودانه مردمان را پاسبان

کوروش بزرگ و آیین زرتشت

http://alaska.blogfa.com/

کوروش بزرگ و آیین زرتشت - کوروش تا جاودان زنده ای ما بیداریم. ... با نابودی اهریمن وی بار دیگر شادمانی و خرمی و خیر و برکت را به مردم ارزانی داشته و هر ...... و آلمانی را در خود راه داده است و آنان مشغول بررسی و کشف واقعیت های ایران هستند . .... شايد به خاطر شگون آتش در خاطر ايرانيان و همچنين در ارتباط با داستان ضحاك و فريدون باشد.

گاهی التماس می‌کردند مراقبه کنید!/ آیت‌الله حق‌شناس هر شب یک صفحه ...

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=163414

26 جولای 2013 ... خاطرات آیت الله جاودان از استادش مرحوم آیت الله حق شناس/ 1 ... شبی بعد از نماز در مجلس چند نفری و خصوصی با شادمانی تمام می‌فرمود: دیشب .... ایشان داستانی از سر گذشت خویش نقل می‌کرد که نکته‌های فوق‌العاده‌ای در بردارد؛ ..... تابستان بود که شب‌ها کوتاه و اذان قریب به ساعت سه است. ..... خوب استادان واقعی اینگونه هستند.

اشعار ابراهیم خسروی - با شاعران زرین دشت

http://zarindashtpoem.persianblog.ir/tag/اشعار_ابراهیم_خسروی

31 مارس 2014 ... کوتاه می شم. دراز میشم. هرطوری که ،دلم بخواد. قد می کشم بلند میشم .... و لاله بودنت را جاودانه شادمانی کن. آنگاه که. سرخی لاله ها. در سوگ سبزه ها نشسته ...