سخنی از این داستان: «افرادی که پشت سر کسی حرف نمی‌زنند، دنیا را روشن‌تر و شفاف‌تر می‌بینند، واضح‌تر فکر می‌کنند و بنابراین، در اعمال و رفتارشان مؤثرتر هستند.»

سخنی از این داستان: «افرادی که پشت سر کسی حرف نمی‌زنند، دنیا را روشن‌تر و شفاف‌تر می‌بینند، واضح‌تر فکر می‌کنند و بنابراین، در اعمال و رفتارشان مؤثرتر هستند.»
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
در سال ۱۹۶۸ در طی اولین تدریسم در دبیرستان متوجه شدم که شایعه‌ی بی‌اساس چقدر قدرتمند است. در اولین روز مدرسه قبل از اینکه کلاس‌ها شروع شود، به اتاق استراحت معلمان رفتم. یکی از آموزگاران قدیمی نزد من آمد و گفت: «شنیده‌ام که دوون جیمز در درس تاریخ در کلاس توست. سال گذشته در کلاس من بود. آدم خیلی شروری است. خوش باشی!»
می‌توانید تصور کنید وقتی وارد کلاس شدم و دوون جیمز را دیدم، چه اتفاقی افتاد. هر حرکت او را بررسی می‌کردم. منتظر بودم تا علائم وحشی‌گری را که همکارم گفته بود، در او مشاهده کنم. دوون جیمز هیچ فرصتی نداشت. همیشه نقش آدم شرور را به او داده بودند. همیشه قبل از اینکه دهانش را باز کند و حرفی بزند، من تصویری از او داشتم. شکی نبود که من هم نوعی علائم غیرهشیارانه و ناخودآگاه برای او ارسال می‌کردم: می‌دانم که تو دردسرسازی. این تعریف تعصب است- تعصب‌داشتن نسبت به کسی قبل از اینکه حتی فرصتی برای شناختن او پیدا کنید.
به‌واسطه‌ی این موضوع یاد گرفتم که هرگز به معلم یا هرکس دیگری اجازه ندهم درمورد رفتار و خصوصیات کسی که من قبلاً او را ندیده‌ام، صحبت کند. یاد گرفتم که فقط بر مشاهدات و برداشت‌های خودم تکیه کنم. همین‌طور یاد گرفتم که اگر با همه‌ی مردم محترمانه صحبت، رفتار و برخورد کنم و از آن‌ها انتظار واکنش خوب داشته باشم، همیشه طبق همان انتظارات مثبتی که از آن‌ها دارم، رفتار خواهند کرد.
البته بزرگ‌ترین ضرر و هزینه‌ی شایعه و غیبت این است که ذهن و فکر شما را کثیف و آلوده می‌کند. افرادی که پشت سر کسی حرف نمی‌زنند، دنیا را روشن‌تر و شفاف‌تر می‌بینند، واضح‌تر فکر می‌کنند و بنابراین، در اعمال و رفتارشان مؤثرتر هستند.

مرگ در اثر انجماد (داستان کوتاه واقعی)

http://story24.ir/مرگ-در-اثر-انجماد-داستان-کوتاه-واقعی-962

داستان کوتاه یک عکس غم انگیز · فالگیر (داستان کوتاه واقعی) · کارخانه‌ی .... طراحی بدون جابز (داستان کوتاه واقعی) · شایعه‌پراکنی (داستان کوتاه واقعی) · داستان ...

داستان‌هاي واقعي - بانك سخنان بزرگان

http://www.rahpoo.com/?DDoc=DocList&Page=1&typeNo=2

[ ادامه‌ي داستان... ] [21 اسفند 1390]. مادرت دیوانه شده است (داستان واقعی) (پاره‌ی سوم) ... [08 اسفند 1390]. شایعه‌پراکنی (داستان واقعی) ... سخنان كوتاه. سرچشمه گفته‌ها ...

"تفرقه اندازی و شایعه پراکنی" بصورت قد علم کردن دانشگاه گلودت ...

http://www.idsf.ir/maghalat/231/613-تفرقه-شایعه.html

نگاهی کوتاه به صد سال پیش از منظر آموزش و پرورش در ایران پژوهشگر: روزبه قهرمان ... داستان آقا ورنر و گرگهایش در آلمان شخصی هست به نام ور نر فرویند. ..... معتقدات نادرست در برخی از ادیان قدیم ، توجه عامه نسبت به افراد ناشنوا دور از واقعیت بود.

شایعه

http://www.emdad.ir/central/maghalat/files/m/rumor.pdf

ﺷﻮﻧﺪه ﻧﯿﺰ ﺑﺮاي ﭘﺬﯾﺮش آن ﻣﻄﻠﺐ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل دﻟﯿﻞ و ﻣﺪرك واﻗﻌﯽ اﺳﺖ، ﺑ. ﻠﮑﻪ ﺑﻪ. ﺷﯿﻮع و ﺗﻮاﺗﺮ آن ﺑﺴﻨﺪه ..... ﮐﻨﻨﺪ و ﺑﺪﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ از ﺷﺪت ﻓﺸﺎرﻫﺎي دروﻧﯽ ﺧﻮد ﮐﺎﺳﺘﻪ و در ﮐﻮﺗﺎه ﻣﺪت ﺑﻪ آراﻣﺶ ﻧﺴﺒﯽ ﻣﯽ. رﺳﻨﺪ . -. ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺷﺎﯾﻌﻪ .... ﻣﻌﺮوف اﺳﺖ ،ﻃﯿﭽﻨﺪﯾﻦ. آﯾﻪ ﻧﺤﻮه ﺑﺮﺧﻮرد ﺑﺎ ﺷﺎﯾﻌﻪ ﭘﺮاﮐﻨﯽ راﺑﯿﺎن ﮐﺮده اﺳﺖ . داﺳﺘﺎن. اﻓﮏ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ آﯾﺖ ا.

مجلات : شایعه و اضطراب - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3881/3945/21970

از این رو نمی توانیم بگوییم که آنچه می شنویم، آیا واقعیت دارد یا ساختگی است. ... برای روشن شدن نقش شایعه پراکنی در ایجاد فضای ناامنی و اضطراب به بررسی یک نمونه ... خود را در داستان های وحشت آور و مطالب القا کننده احساس شکست، غرق می نمودند. ... شایعات تند و سریع: این گونه شایعات در مقطع زمانی کوتاه، گروه وسیعی را در بر می ...

طالع بینی شکل بدن انسان در خواب در سایت شهرستان کازرون

http://www.kazeroon.net/tale/khab.htm

درجمع مثل يك فرد واقعي به نظر مي آييد ولي خيلي تودار خجالتي و ضعيف هستيد. سعي مي كنيد كه ... كه كمي كنجكاو هستيد و به نظر مي رسد كه از شايعه پراكني لذت ميبريد. ... اخبــار طالع بینی داستان کوتاه این ماه آلبوم عکس تعبیر خواب تماس با ما درباره ما.

ادامه حیات به شرط مظلوم نمایی! - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/258873/ادامه-حیات-به-شرط-مظلوم-نمایی

27 ا کتبر 2013 ... تقلای این طیف برای این گونه شایعه پراکنی ها و داستان پردازی ها دلیل .... البته گند این قضیه آنجا بالا آمد که 20:30 در گزارشی خبری از واقعیت ماجرا ... رمزگشایی وقایع اخیر مصر؛ از ریاست‌ کوتاه مرسی تا کودتای السیسی + تصاویر.

روزنامه ايران93/8/3: واقعيت اسيدپاشي ها تحت الشعاع شايعه هاي وحشت آور

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3048771

5 روز پیش ... گروه شوک: بازار شايعات در زمينه اسيدپاشي داغ است و اين داستان هاي دروغين دهان به دهان يا به ... اسيد پاشي ها مي گويد: شکي نيست که اساس شايعه سازي و شايعه پراکني معلول فضاي پرابهام و بي خبري است. ... لينک کوتاه به اين مطلب: ...

اوباما آذری نرقصید! | گُمانه

http://www.gomaneh.com/612/اوباما-آذری-نرقصید/

4 ژانويه 2013 ... واقعیت: جدا از اینکه رقصیدن رئیس جمهور امریکا در بدو ورود به یک کشور ... است، اما روش آن دروغگویی، شایعه پراکنی و ایجاد تفرقه و دشمنی نیست!

میگنا - رفتار های بد ما از کجا آب می خورد؟

http://www.migna.ir/vdcd9f0f.yt05n6a22y.html

اما واقعیت این است که برخی افراد زیر این عمل ها می میرند. ... اما ما انسان ها سعی می کنیم برای تقویت روابط اجتماعی خود، شایعه پراکنی و غیبت .... داستان های کوتاه.

عوامل مۆثر بر شکل‌گیری شایعه - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=238936

25 آوريل 2013 ... شایعه پراکنی ... به منظور جذب مخاطبان و واقعی جلوه دادن موضوع شایعه معمولا قسمتهایی از ... متوالی پیام ادامه می‌یابد و نکات اصلی شایعه خلاصه و کوتاه می‌شود. ... شده و بر روی آن تأکید بیشتری می‌شود به گونه‌ای که در بیان شایعه، داستان ...

طنز - و بدانيم اگر كرم نبود بعضي‌ها چيزي كم داشتند!

http://sandali.persianblog.ir/tag/طنز

10 مارس 2013 ... بالاش بلــــــند و دست مـــــا هم کوتاه ..... تلاش بازجویان فرهیخته برای دریافتن نام واقعی استاد ازل به نتیجه‌ای نرسید یا این که در تاریخ چیزی اعلام ...

اولين واکنش حنانه شهشانی بعد از انتشار عکسهای بی حجابش - سه نسل

http://www.3nasl.com/contents/view/five-six-eight-four-five.aspx

1 آگوست 2014 ... سامانه پیام کوتاه جام جم ... من با هيچ چيز و هيچ کسي مخالفتي نداشته و ندارم پس لطفا شايعه پراکني نکنيد. به آن هايي که دنبال درام و داستان آدم هايي که کار مي کنند هستند خواستم بگويم اگر شما هم ... مرسي از همه دوستان واقعي و عزيزم.

خبرگزاری میزان - برخی رسانه‌های داخلی از تاکتیک‌های عملیات روانی ...

http://mizanonline.ir/fa/content/13166

1 روز پیش ... 7/برای مقابله با شایعه پراکنی‌ غربی‌ها در ماجرای اسیدپاشی چه باید کرد؟ ... کرد: مروری کوتاه بر وضعیت اجتماعی و فرهنگی امریکا و اروپا گواه این واقعیت .... ثبت جهانی کتاب قانون بوعلی سینا و تابلوی داستان خلقت استاد فرشچیان ...

5 - روزنامه هگمتانه

http://hegmataneh-news.ir/users/index.aspx?majid=1057&pageid=8467

22 ا کتبر 2014 ... روزنامه,روزنامه هگمتانه,روزنامه همدان,اخبار,جدیدترین اخبار,فریدون عبدالرحمانی.

همه چیز در رابطه با شایعه «3 روز تاریکی زمین» | یک پزشک

http://1pezeshk.com/archives/2014/10/nasa-blackout-warning-hoax.html

4 روز پیش ... عکس‌های فرهنگی · ادبیات · علمی-تخیلی · رپورتاژ · داستان کوتاه ... بعد از آن ماجرا و رسوایی بسیاری از رسانه ها در واقعی نشان دادن این شایعه امسال ... سایت نجوم ایران: داستان “سه روز تاریکی” در واقع روایت متداولی در اصول مذهب کاتولیک است. ... متاسفانه فضای مجازی بستر خوبی برای شایعه سازی و شایعه پراکنی است.