جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد

جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد


اخبار,اخبار ورزشی , جام جهانی 2014 برزیل

 

اخبار ورزشی - جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد

قهرمانی تیم آدیداس پوش می تواند فروش 2 میلیاردی را برای این شرکت رقم بزند. نایک رقیب آدیداس نیز در سال 2013 فروشی در حدود 2 میلیارد و 300 ملیون دلاری داشته که بیشتر دل به قهرمانی برزیل بسته است تا رشد 21 درصدی این شرکت را در 2013 افزایش بدهد.

جام جهانی فوتبال 2010 آفریقای جنوبی، 2014 برزیل و 2018 روسیه، سه کشور حوزه بریکس ( همراه با چین و هند) سوای اهمیت ورزشی این تورنمنت جهانی از زاویه اقتصادی اهمیت دوچندانی دارد تا نشان دهد در اختیار داشتن 50 درصد تولید جهانی برای این مجموعه در سال 2020 دور از ذهن نخواهد بود.

بریکس (BRICS) نام مجموعه ای شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. البته به جزء روسیه، بقیه کشورها دارای اقتصادهای در حال توسعه یا اقتصادهای نوظهور هستند. بریکس شامل نیمی از جمعیت جهان و 28 درصد قدرت اقتصادی دنیاست.

جام جهانی بستر مناسبی است که این کشورها در عرصه جهانی با برندهای مختلف ورزشی و فرهنگی ظرفیتهای اقتصادی خویش را به منصه ظهور برسانند.

در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هزینه برگزاری آن 4 میلیارد دلار بود. هزینه جام جهانی فعلی که گرانترین جام جهانی تاریخ فوتبال است 11 میلیارد دلار بر آورد می شود.

3.5 میلیارد دلار هزینه برای ساخت 6 استادیوم جدید در برزیل که معروفترین آنها ناسیونال برزیلیا با 900 ملیون دلار در رده دوم پرهزینه ترین استادیوم جهان قرار دارد هر چند اعتراض گسترده برزیلی ها را در پی دارد توان اقتصادی برزیل را همراه فوتبال این کشور به نمایش می گذارد.

اعتراضات گسترده ضددولتی برزیلی ها نه در مورد هزینه بالای این جام بلکه به 32 میلیون نفری است که در فقر گذران زندگی می کنند و همچنین رکودی است که اقتصاد این کشور را در بر گرفته است. برآورد می شود 3.5 میلیون نفر توریست داخلی و خارجی که سهم عمده آنها به توریست داخلی تعلق دارد هزینه این تورنمنت را جبران خواهد کرد. هر چند این آمار و معادلات اقتصادی معترضین برزیلی را قانع نکرده است. 

در کوتاه مدت ممکن است این تورنمنت در رشد تولید ناخالص ملی برزیل نقش چندانی نداشته باشد ولی در دراز مدت تاثیر بسزایی در اقتصاد برزیل دارد. عمده هزینه های این جام صرف زیر ساختها و بازسازی استادیوم ها و هتل ها شده است.

در کنار آن همراه با جذب و تشویق توریسم که مطمئا صنعت توریسم این کشور با توجه به در پیش بودن المپیک 2016 برنده واقعی خواهد بود. ایجاد اشتغال در کشور در حال توسعه برزیل از دغدغه های اصلی مدیران اقتصادی کشور است.

3 ملیون و 600 هزار شغل جدید دستاورد این جام جهانی برای برزیل بوده است. این تعداد شغل جهش بزرگی در اقتصاد برزیل خواهد بود. در حالی که از 8 تیم راه یافته به یک چهارم، اقتصادهای قدرتمندی چون فرانسه با بیکاری 11 درصدی مواجه هستند برزیل درصدد کاهش نرخ بیکاری با استفاده از پتانسیل های اقتصادی در مستطیل سبز است. آلمان نیز دارای کمترین میزان بیکاری در بین 8 کشور با 5.2 در صد است.

 

اخبار,اخبار ورزشی , جام جهانی 2014 برزیل

 
اما نبرد اصلی بین تولیدکنندگان پوشاک و لوازم ورزشی است که سهم عمده ای از اقتصاد جام جهانی را به خود اختصاص داده اند. رقابت اصلی بین آدیداس و نایکی است. دو غول تولیدی آلمانی و آمریکایی که نبض اقتصاد جام بیستم را به دست گرفته اند. از 8 تیم مرحله حذفی هیچکدام از برند پوما استفاده نمی کنند و پوما میدان را به نفع آدیداس و نایک خالی کرده است.

آلمان و آرژانتین از برند آدیداس و فرانسه، هلند و برزیل از برند نایک استفاده می کنند. شرکت آلمانی فقط 85 میلیون دلار صرف تبلیغات کرده که به نوبه خود در یک تورنمنت ورزشی بی نظیر است.

قهرمانی تیم آدیداس پوش می تواند فروش 2 میلیاردی را برای این شرکت رقم بزند. نایک رقیب آدیداس نیز در سال 2013 فروشی در حدود 2 میلیارد و 300 ملیون دلاری داشته که بیشتر دل به قهرمانی برزیل بسته است تا رشد 21 درصدی این شرکت را در 2013 افزایش بدهد.

هرچند رقابت آمریکای لاتین و اروپا در کسب جام قهرمانی بیستم از حساسیت بالایی برخوردار است حضور آدیداس در آمریکای جنوبی حیاط خلوت نایک و بالعکس نایک در اروپا رقابت را به عرصه اقتصاد کشانده است.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز درآمدی 4 میلیارد و 600 هزار دلاری کسب کرده است تا این سازمان در کنار بازیگری غیردولتی در عرصه جهانی سهم مهمی از این اقتصاد فوتبالی داشته باشد. قهرمان شدن هر کشوری در جام جهانی شاید اقتصاد بهتری را برای آن کشور به ارمغان بیاورد اما قطعآ بیشترین سود را شرکتهای بزرگ تولید کننده پوشاک کشور پیروز به دست خواهند آورد. طبق گزارش صندوق بین المللی پول اقتصاد تیم قهرمان می تواند رشد 3.5 درصدی در شرایط مساوی با دیگر کشورها را پس از قهرمانی تجربه کند.

چشم انداز موفق اقتصاد کشورهای بریکس با افزایش سرانه و تولید ملی با میزبانی متوالی در 3 جام جهانی فوتبال نوید شکوفایی اقتصاد این کشورها رادارد. قهرمانی برزیل به این توسعه شتاب بیشتری خواهد داد. 

اخبار ورزشی -  عصر ایران

 

جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/344579/جام-جهانی-2014-رقابت-اصلی-بین-آدیداس-و-نایک-پوما-حذف-شد

7 جولای 2014 ... قهرمانی تیم آدیداس پوش می تواند فروش 2 میلیاردی را برای این شرکت رقم بزند. نایک رقیب آدیداس نیز در سال 2013 فروشی در حدود 2 میلیارد و 300 ...

ورزش - پرتال جامع یکتاتک

http://yektatak.com/category/varzesh/

http://yektatak.com/images/Snapshot_2014-07-06_165550. ... جام جهانی ۲۰۱۴ ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد یکتاتک دات کام : قهرمانی تیم آدیداس ...

آخرین اخبار و نتایج فوتبال جام جهانی 2014 برزیل - بیتوته

http://www.beytoote.com/football-world-cup2014-brazil/

آخرین اخبار جام جهانی 2014 برزیل,جدول مسابقات جام جهانی 2014برزیل,نتایج مسابقات فوتبال جام ... جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد .

جام جهانی فوتبال 2014 برزیل - بیتوته

http://www.beytoote.com/football-world-cup2014-brazil/fifa3-world1-cup.html

دلیل ناراحتی رئیس جمهور برزیل و بلاتر هنگام اهدای جام به آلمان‌ها مشخص شد. اخبار ورزشی ..... جام جهانی 2014 ؛ رقابت اصلی بین آدیداس و نایک/ پوما حذف شد · اخبار, اخبار ...

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/جام_جهانی_فوتبال_۲۰۱۴

مدافع عنوان قهرمانی - اسپانیا - در مرحله گروهی همراه با انگلستان و ایتالیا حذف شدند. ... دیدار فینال بین دو قهرمان اسبق جام جهانی، آلمان و آرژانتین، بر‌گزار شد، که نهایتاً آلمان .... عضو فیفا عدم ورود به رقابت انتخابی - عدم عضویت در فیفا قبل از آغاز رقابت‌ها .... فرناندا لیما و رودریگو هیلبرت مجری‌های اصلی مراسم قرعه کشی هستند، انتخاب ...

ورزش جهان - روزنامه گل - سرفصل

http://goaldaily.ir/GoalDaily/Article.aspx?AID=11702

22 مه 2012 ... سريال تيزرهاي تبليغاتي قبل از يورو را نايك استارت زد ... قهرمان در لگ برتر همواره اولوت اصل باشگاه‌ها جزره است و رقابت با ان .... نه نگفت و در دور يك چهارم نهايي كوپا ايتاليا توسط ناپولي حذف شد. ..... امسال هم در فاصله چند ماه مانده تا شروع رقابت‌هاي جام ملت‌هاي اروپا شاهد جنگ‌ پنهاني بين نايك، آديداس و پوما مي‌باشيم.

«از درخواست جهت زندانی کردن مالدینی تا شرط بندی‌های اسلامی» « Radio ...

http://radiokoocheh.com/article/247470

کی‌روش «کفاشیان» و «برنامه‌های آینده او» را عامل اصلی پایان هم‌کاری‌اش با ... کی‌روش حتا داستان را شبیه یک طنز خواند: از همان خرداد‌ماه که به جام‌جهانی رفتیم به ... از سال گذشته رقابت شدید میان نایکی، پوما و آدیداس برای تصاحب سهم بیشتری ... از مصرف کنندگان این شرکت این سوال وجود دارد که عنوان این شرکت «نایک» است یا «نایکی»؟

در شهر بی‌کلانتر فدراسیون، اسپانسر پیراهن هم شاخ‌و‌شانه می‌کشد ...

http://www.tabnak.ir/fa/news/397954/در-شهر-بی‌کلانتر-فدراسیون-اسپانسر-پیراهن-هم-شاخ‌و‌شانه-می‌کشد

4 مه 2014 ... در حالی که نایک و آدیداس از یک سال پیش، ‌رقابت شدیدی‌ برای جذب هر یک از سی‌و‌دو ... اختیار تیم ملی گذارد؛ اما در آستانه جام‌جهانی، لباس‌های این شرکت دردسرساز شده است. .... ادیداس . پوما . ریبوک . اومبرو . لوتو ...... بچه های ما هم میخواهند یک برند با کیفیت ..... حذف نشدن یارانه‌بگیران، باعث کدورت بین مجلس و دولت

روزنامه گسترش صمت - گام‌های بلند ورزش در تجارت

http://www.smtnews.ir/trade/foreign-trade/2384-گام‌های-بلند-ورزش-در-تجارت.html

Tuesday 28 October 2014 ... گروه: تجارت خارجی منتشر شده در سه شنبه, 22 مهر 1393 11:29 بازدید: 52 کدخبر: 2384 ... برندهایی در تولید پوشاک ورزشی ایرانی توانسته‌اند در عرصه رقابت با ... ردپای نایک به عنوان برند اصلی ورزش جهان در همه جا دیده می‌شود، از جام ... ریبوک که در ابتدا یکی از شعبه‌های شرکت عظیم آدیداس بود آنچنان پر و ...

سریع‌ترین دونده معلول جهان از اتهام قتل عمد تبرئه شد

http://scientific.alborz.loxblog.com/cat/21/0/ورزش.htm

هرچه که بود، حاصل آن، دو کنسرن تولید لوازم ورزشی "آدیداس" و "پوما" شد. ... هرچند حالا اوضاع تغییر کرده، اما در آن زمان حتی هیچ ازدواجی بین کارمندان دو شرکت ... در دهه هفتاد با ورود شرکت آمریکایی نایک هردو تحت فشار اقتصادی قرار .... هفت مربی پس از حذف تیم‌هایشان از جام جهانی٬ دیگر همکاری‌ با تیم‌شان را ادامه ندادند. ..... 2014 euronews.

وبلاگ رسمی گروه حقوقی اعتماد

http://sabt-alamat.blogfa.com/

هر علامت تجاری ثبت شده در ايران قابليت ثبت در سيستم مادريد ( بین المللی ) .... برتیش گس بسیاری از مشتریان صنعتی خود را وقتی قوانین و مقرات محدودکننده حذف شد، ... لوبیای پخته شده یک خرید اصلی باشد و خرید برنداشتباه یک فاجعه باشد- شاید ..... از آنجایی که اولین محصولات برند آدیداس در رنگ‌های جام جهانی فوتبال در سال 2014 ...

جهان فوتبال - وبلاگ شخصی علی محمودی - Blogfa

http://alimahmoodi7.blogfa.com/cat-24.aspx

حالا کمپانی نایک برای برزیلی ها که جام را در خانه برگزار می کنند لباسی شیک را طراحی ... اما آدیداس برای جام جهانی 2014 بهترین طرح هایش را آماده کرده تا نشان دهد در زمینه ی ... به نظر میرسد پوما تمام خلاقیتش را خرج لباس های تیم ملی کامرون کرده است ! ... مانده به پایان رقابت های این فصل لو شامپیونه موفق به کسب عنوان قهرمانی شد ، شب ...

پنگان - بازاريابي ورزش

http://pangan12.blogfa.com/tag/بازاريابي-ورزش

کسب‌وکار میلیارد دلاری جام جهانی/بازاریابی فوتبال جام جهانی 2014 برزیل .... شكل‌گيري برند پوما/تعداد كارمندان+فروش آديداس/ فروش ديزل/فروش نايك/بازاريابي ورزش ..... شد که در آن نیروهای بازار همه چیزهایی را که روبه‌رویشان هستند، از بین می‌برند. .... در فهرست يازده بازيكن اصلي آرسنال معمولا تنها دو بازيكن بريتانيايي وجود دارد.

نقش اسپانسر در فوتبال - Vista News Hub

http://vista.ir/article/321151/نقش-اسپانسر-در-فوتبال

وجه بارز فوتبال در جهان امروز، پول سازی است; البته برای عده خاص. فوتبال یک تجارت تعریف شده است و کلیه موارد مربوط به صنعتی بودن در قالب آن انجام می پذیرد. ... کار کنند اما فینال جام جهانی ۱۹۶۶ آغاز یک حرکت جدی برای بحث اسپانسری در فوتبال بود. ... ت مختلف) اما به هر حال منبع اصلی درآمد تیم ها در همان سه شیوه اصلی نهفته است.

من جواب سئوالی رو که از هواداران تیم های ایتالیایی کردم رو خودم میدم ...

http://banknews.info/sport/67529

جام جهانی برزیل ویدیو کلاسیک جام جهانی ... 10/24/2014 - 02:10 ... ولی به خاطر وضعیتی که الان این تیم ها دارن باعث شده بسیاری از طرفدارای این تیم ها .... حالا شاید در این بین چند نفر باشن که برن جاهای دیگه نظر بدن. ..... بازیکن سازی، بدون تیم در لیگ ایران · پوما، اسپانسر و تامین کننده رسمی جوایز مسابقه پیش بینی طرفداری شد  ...

آرسنال خواهان دروازه بان آینده دار اندرلشت - تی نیوز

http://tnews.ir/news/714232199890.html

10/24/2014 - 01:35 ... شكست ناپذيران، ركورد آرسنال ده ساله شد · کاریکاتور روز: عصبانیت برندان راجرز از دست ... تبلیغاتی نایک برای کفش جدید رونالدو · درگیری شدید بین هواداران اورتون و ... پیمان حسینی نامزد دریافت بهترین دروازه‌بان فوتبال ساحلی جهان .... پوما، اسپانسر و تامین کننده رسمی جوایز مسابقه پیش بینی طرفداری شد ...