همه چیز دربارهی دوران نامزدی

همه چیز دربارهی دوران نامزدی

بعد از تفاهم و توافق های اولیه ای که برای ازدواج انجام می شود، طرفین دوران نامزدی یعنی دوران عقد تا عروسی را آغاز می کنند. دورانی برای شناخت بیشتر و شروع یک زندگی بهتر.

آثار و برکات دوران نامزدی

۱. زمینه سازی جهت استقلال دختر و پسر و تدریجی نمودن جدا شدن دختر و پسر از خانواده ای که سال های متمادی در آن زندگی کرده و انس گرفته و عادت کرده اند. این دوره (نامزدی) باعث می شود پدر و مادر و نیز سایر اعضای خانواده خود را برای پذیرش و تحمل جدایی آماده سازند.

1 Dorane NamzadiWww.KamYab.ir  همه چیز دربارهی دوران نامزدی

۲. ایجاد انس و همدلی بین زوجین یکی دیگر از آثار دوران نامزدی است. چرا که این دوران ایام و لحظات شیرین و خاطر انگیزی را در مقایسه با ایام گذشته و حتی آینده برای زوجین رقم می زند. دوران نامزدی دوران گذشت و ایثار و محبت و نادیده گرفتن ناملایمات و ناهماهنگی است. دوران معشوق محور و خروج از خود خواهی است.

۳.آمادگی والدین، از برکات بسیار مهم دوران نامزدی است. برپایی مراسم عروسی دختر و پسر نیاز به پیش شرط ها و لوازمی دارد که دوران نامزدی بهترین فرصت برای تامین آن نیازمندی هاست.

۴. بدست آوردن شناخت بیشتر و بهتر از یکدیگر. این دوره را گاهی دوره شناخت عمیق تر و دقیق ترنامیده اند. در این دوره موقعیت ها و فرصت های بسیار مهمی بوجود آمده و زمینه های شناخت بیشتر را فراهم می سازد. ماهیت و شخصیت واقعی فرد در یک فرآیند ارتباطی غیررسمی شناخته می شود. دوره نامزدی این فضا و فرصت طلایی را بوجود می آورد. رفت و آمدها، خلوت ها، و تعاملات بیشتر، آن هم در بین فامیل ها، دوستان و آشنایان و لایه های پنهان شخصیت فرد را بیش از بیش نمایان می سازد. در این دوره تعارفات و احیاناً ظاهرسازی های و نقش بازی کردن ها، رنگ باخته و گاهی انتقاد ها و اعتراض ها بیشتر می شود. انتقادها باعث شناخت بیشتر و اعتراض ها موجب افشاگرهای بیشترمی شود.

زوجین جوان و خانواده هایشان، نباید تصور کنند که بعد از تقد دیگر کاری از کار گذشته و راه بازگشتی نیست وعروس باید با لباس سفید به خانه بخت برود و با لباس سفید(کفن) خارج شود.

دوره نامزدی را می بایست دوره شناخت عمیق تر یکدیگر بدانند و اگر موانع عمده ای در جهت ادامه زندگی بوجود آمده و چهره واقعی نامزد (دخترو پسر) نمایان شد. بدون کمترین تردید (البته با مشورت مشاور راهگشا و توانا) مسیر بازگشت را همورا می سازند. چرا که بعد از عروسی و احیاناً بچه دار شدن، مسیر بازگشت ناهموار و بسیار دشوار خواهد شد. ضمناً نباید این مهم مورد غفلت فراگیرد که طول زمان دوران عقد باید دختر در حدی باشد که طرفین فرصت شناخت دقیق را بدست آورند. کم نیستند خانواده هایی که با عجله و شتاب بعد از نامزدی مراسم عروسی را دایر نموده و فضا و فرصتی برای تحقیق و آشنایی بیشتر برای طرفین فراهم نمی سازند. گاهی شتاب برای تدارک دوران سرنوشت ساز نامزدی را به دوران تهیه جهیزیه، گرفتن وام و تدارک تالار و لوازم عروسی و… تبدیل و محدود می کندد. این امر مشغله ذهنی و فکری طرفین را محدود به لوازم سخت افزاری عروسی نموده وآنان را از شناخت بیشتر یکدیگر محروم می سازد. لذا رفتار و گفتار والدین دو طرف باید به گونه ای باشد که فرزندان فقط به شناخت و نتیجه آن بیندیشند نه چیز دیگر.

۵.عدم توجه به کاستی ها و ضعف ها، به امید اصلاح آن ها در آینده یکی دیگر از موانع و آسیب های عمده فرآیند شناخت در دوران نامزدی است. کم نیستند کسانی که ضعف ها و ناهنجاری های خاصی را در طرف مقابل و خانواده اش می بیند اما بنا را بر اصلاح آنان در آینده می گذارند. به این گروه هشدار می دهیم به وعده ها و وعیدها اعتنا نکنید و امید به رفع آسیب ها را در دل نپرورانید هر آنچه که هست را ببینید و همان را به رسمیت بشناسید. ریسک و احتمال را دفن کنید.

۶. در فراز و فرود دوران نامزدی، مشاور را فراموش نکنید. از همین دوره حضور مشاوری دانا و توانا و با تجربه را در زندگی خود جدی بگیرید. هر آنچه ذهن و فکر شما را مشغول نموده و نگران می کند می بایست با مشاور درمیان گذارد و بر اساس توصیه های او عمل کنید.

۷. در بسیاری موارد و وابستگی و دلبستگی عاطفی و احساسی مانع شناخت صحیح شده و حتی در موارد زیادی مانع پشیمانی و بازگشت (به رغم قطعی شدن آسیب ها و آفت های فکری و فرهنگی و اخلاقی طرف مقابل).

خانومی جوان می گفت من از همان روزهای اول بعد از نامزدی متوجه اعتیاد نامزدم شدم اما به دلیل علاقه و عشق شدیدی که به او داشتم و نیز به جهت ترس از آبرو و… به این معضل بی اعتنایی نمودم اما بعد از ۹ سال زندگی مشترک و داشتن فرزند ۷ ساله، امروز از هم جدا شده و زندگی سیاهی را برای خود و فرزندم رقم زدم. ای کاش در همان دوران نامزدی جدا می شدم.!

۸.فراموش نکنید در صورت هموار شدن مسیر زندگی مشترک و نبود موانع عمده ادامه زندگی دوران نامزدی بهترین و شیرین ترین دوران برای ابراز و تعمیق و گسترش عشق و محبت است. خاطرات این دوران دا دست کم نگیرید و اوراق و صحنه های زیبایی را در این دوران برای خود ثبت و ضبط کنید.

در این دوران دل و دیده مهیای پذیرش گفتنی ها و دیدنی های مهم و عاشقانه است. از این فرصت برای پیدایی و تکوین و تکامل عشق و محبت بهره بگیرید.

خاطره نویسی به ثبت رساندن نگاه و نظر طرفین برای آینده زندگی بسیار مفید و سازنده خواهد بود. دیدگاه های نقطه نظرهاست. دغدغه ها و اندیشه ها را در قالب تصاویر، فیلم ها و نامه ها ترسیم و بایگانی کنید.

۹.رابطه جنسی و رعایت عرفیات : اگرچه در این دوره زوجین می توانند رابطه زناشویی و جنسی داشته باشند اما به جهت رعایت عرفیات و نیز طی کردن دوره شناخت بهترو بیشتر لازم است بشدت مراقب رفتار جنسی خود باشند. چه بسا با انعقاد نطفه در این دوره مشکلات حاد و غیر قابل تحملی برای طرفین بوجود آید که گاهی متاسفانه برای حل آن حتی به سقط جنین اقدام نموده و زندگی را با استرس و اضطراب و ناراحتی و گناه آغاز می کنند.

نکاتی حساس درباره 4 هفته اول دوران نامزدی!! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/about-4-points-sensitive-first-week-of-candidac.html

بعد از قرار، با اینکه همه چیز عالی و خوشایند بوده باز ممکن است دچار این احساس شوید، چون اینجاست که مجبور می‌شوید در مورد این موقعیت و فرد مزبور کمی فکر کنید.

4نکته پنهان درباره نامزدی - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/points2-behind-nomination.html

به نظر شما روابط دختر پنهان درباره نامزدی دوران نامزدی آموزش روابط زناشویی دختر و پسر ... همه چیز درباره ی تزریـق بوتـاکس و ژل ، اثرات زیبـایی ، درمانی و عوارض ممکن.

رابطه جنسی در دوران نامزدی چگونه باشد؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=244474

30 آوريل 2013 ... در برخی از خانواده های مدرن و امروزی (نه همه ی خانواده ها) دوران نامزدی از همان موقع .... در دوران نامزدی یکی از ریسک هایی است که باید از آن آگاه باشید و درباره آن ...

بایدها و نبایدهای دوران عقد - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=110155

3 ژانويه 2010 ... در این بخش به ارائه نکاتی در مورد رفت و آمد در دوران عقد می پردازیم: .... فکرای الکی رو بزارید کنار همه چیز با صبر درست میشه مشکل ما اینه که عجولیم. 70 ..... لطفا مطالبی از این دست که درباره دوران عقد زوجهاست را بیشتر ارائه بدید.

در دوران نامزدی چکار کنیم - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/1207-در-دوران-نامزدی-چکار-کنیم

بلاتکلیف بودن یا اختلاف نظر فرهنگی دو خانواده در مورد دوران نامزدی بخشی از این عوامل .... این است که آیا ما باید در مورد روابط قبلی خودمان همه چیز را به نامزدمان بگوییم .

ممنوعیت های دوران نامزدی - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/8037_ممنوعیت-های-دوران-نامزدی.html/

27 ا کتبر 2013 ... دوران نامزدی آنقدر حساس و پیچیده است، که اگر تنها کمی به ریزه کاری هایش بی ... درباره بایدها و نباید ها و البته خط قرمزهای دوران نامزدی توضیح می دهد. ... دوره نامزدی را به عنوان یک ارتباط همیشگی تلقی نکنید و همه چیز را تمام شده ندانید.

چرا رابطه جنسی نباید در دوران نامزدی انجام شود - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/35125_چرا-رابطه-جنسی-نباید-در-دوران-نامزدی-ان.html/

2 آگوست 2014 ... Selfish چرا رابطه جنسی نباید در دوران نامزدی انجام شود ... رابطه جنسی برای آنان میتواند به مفهوم تعهد، سرگرمی، لذت صرف، صمیمیت و یا هیچ چیز باشد.

رفت و آمد در دوران عقد

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=45:1390-05-15-11-59-13&catid=15:2011-08-02-08-08-09

ممکن است عرفاً چنین چیزی را نپسندند . ... چون یکسری آدابی هست که در یک شهری جا افتاده و همه دارند به آن عمل میکنند واگر یک نفر بخواهد خط شکنی کند ، مشکل پیدا میکند . ... گاهی آدمهایی را داریم که در دوران عقد ، ارتباط برقرار نمی کنند مگر به ضرورت .

دوران نامزدی و عقد - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=62&crgr=دوران نامزدی و عقد

7, این توصیه ها را برای دوران نامزدی تان جدی بگیرید. 8, عاشقی یکبار ... 36, آنچه باید درباره دوران عقد بدانید. 37, عروس‌خانم‌ها این ... 80, همه چیز درباره شروط ضمن عقد.

میگنا - در دوران نامزدی‌ چکار کنیم؟

http://www.migna.ir/vdcb55b5.rhba5piuur.html

دوران نامزدی یکی از زیباترین و رمانتیک ترین مقاطع زندگی شما خواهد بود اگر به درستی از آن استفاده ... همه چیز درباره سرطان‌های زنان ... ۱ - نامزدتان را به همه معرفی کنید

شـــبکه جـــوانان رضـــوی

http://www.shajar.ir/

در قرآن کریم نیز آمده است که همه چیز از آب زنده است و خداوند . ... یکی از دغدغه ها و در عین حال آرزوهای بزرگ والدین در باره فرزندشان این است که کودکی باهوش، متفکر و خلاق ...

در دوران نامزدی , زن و شوهر نشوید! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/216492.php

17 جولای 2014 ... مهم ترین مرحله ازدواج,نامزدی, ازدواج ،دوران نامزدی ،دوران نامزدی, دوران نامزدی و عقد, دوران نامزدی چکونه باشیم, حساس ترین ... همه چیز درباره رابطه جنسی دهانی ...

حسادت های دوران نامزدی - کدبانوی ایرانی

http://www.kadbanoo.net/حسادت-های-دوران-نامزدی/

حسادت های دوران نامزدی - در ابتدای ازدواج یا آشنایی زیاد پیش می آید که نامزدها دچار احساس حسادت شوند. این حسادت که ... دسته: همه چیز درباره ازدواج بدون دیدگاه. برچسب: ...

توصیه های به درد بخور برای دوران نامزدی - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/135162/توصیه-های-به-درد-بخور-برای-دوران-نامزدی

6 سپتامبر 2014 ... توصیه های به درد بخور برای دوران نامزدی کمدی،عروسی. ... بعضی‌ها خیال می‌کنند همین که جواب بله را از عروس خانم گرفتند، همه‌‌چیز تمام‌شده است و یک راست وارد ظرف عسل شده‌اند، درحالی‌که اصلا .... همه چیز درباره پروتز سینه - دکتر صفائی.

فنون ناز کردن در دوران نامزدی! - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/141617/فنون-ناز-کردن-در-دوران-نامزدی

6 ا کتبر 2014 ... خیلی از کارشناسان، دوران نامزدی را مرحله نیمه نهایی یک ازدواج می دانند و خود ازدواج را فینال. البته درست .... همه چیز درباره پروتز سینه - دکتر صفائی.

نامزدی - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-143.aspx

شاید جملات بالا شما را یاد حرف های دوران نامزدی تان بیندازد، اما واقعیت این است که این حرف ..... برای زنی که فکر می کند، حساب همه چیز را کرده و تمام تلاشش را به خرج داده کنار آمدن با ... سؤالات اولیه درباره سن ، تحصیلات، خدمت نظام وظیفه، شهر محل زندگی و.