دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط ؟

دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط ؟

dostiWwW.Kamyab.IR  دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط ؟

 

 

پاکی نشانه بی عرضگی است! امروز وقتی پای صحبت جوانان عزیز می شینیم . متوجه صحبت ها و افکاربسیار خطرناکی می شویم که متاسفانه در آن ها انگار به عنوان یک اصل بدیهی جا افتاده است.این افکار نه تنها به آنهاصدمات جبران ناپذیری واردمی کند بلکه جامعه و آینده ایران را نیز به لبه پرتگاه می کشد.

امروزھا وقتی پای صحبت جوانان می نشینیم . متوجه صحبت ھا و افکاربسیار خطرناکی می شویم که متاسفانه در آن ھا انگار به عنوان یک اصل بدیھی جا افتاده است.این افکار نه تنھا به آنھا صدمات جبران ناپذیری واردمی کند بلکه جامعه و آینده ایران را نیز به لبه پرتگاه می کشد.

متاسفانه می خواھیم راھی را برویم که بسیاری از جوامع قبلا این راه را طی کرده اند و نتیجه خوشی از آن بدست نیاورده اند.حال ما می خواھیم یک بار دیگراین اشتباه را تکرار کنیم. نفس بشر موجود بسیار خطرناکی است .اما با کنترل این نفس انسان می تواند به مقام ھایی دست پیدا کند که در تمام موجودات آفرینش بی ھمتا است.متاسفانه افکار غلط آن چنان در بعضی خانواده ھا ریشه دوانیده که شاید به ظاھر جز قطع کردن درخت این ریشه ھیچ چاره ای نمی یابیم. وقتی صحبت جوانان عزیز را می شنویم بسیاری می گویند آقا دیگر خوب بودن و پاک ماندن_ عقب ماندگی حساب می شود.حتی بعضی بر این باورندکه اگر کسی پاک است نشانه بی عرضگی و بی دست و پا بودن آن شخص است.

زمان بسیاری نمیگذر که نگاه کردن به عکس مستهجن بسیار زشت بود و کسی با خود جرات نمی کرد که چنین عکسی به همراه داشته باشد اما امروزه متاسفانه وقتی به تلفن جوانان می نگریم با چیزهایی روبرو میشویم که حتی فکرش هم ناپسند است. راستی چرا چنین اتفاقی در حال رخ دادن است؟

ما می خواھیم یک بار دیگراین اشتباه را تکرار کنیم. نفس بشر موجود بسیار خطرناکی است .اما با کنترل این نفس انسان می تواند به مقام ھایی دست پیدا کند که در تمام موجودات آفرینش بی ھمتا است

این سوالی است که جواب آن را می توانید در کتاب رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج بابک وزیری پیدا کنید. بسیاری بر این باورند که همه قبل از ازدواج رابطه دوستی برقرار می کنند اما در این کتاب سعی شده تا این مساله بررسی شود و مشکلاتی را که برای هر دو جنس پسر و دختر ایجاد می کند بیان کند. هر کاری سنی دارد و اگر زودتر از سن معقول کسی وارد چنین فرایندی شود حتما به صدمات جبران ناپذیری دچار خواهد شد.

در بخشی از کتاب دکتر بابک وزیری به رابطه های امروز دختران و پسران اشاره شده است که ،پسرها به راحتی در رابطه های عشقی قرار می گیرند و دخترها دل می بندند و تازه برخی هم می گویند برای تفریح است اکنون دانشمندان روانشناسی بزرگترین اعتیادها را به صورت زیر طبقه بندی کرده اند: اول اعتیاد به فکر کردن و مدام به خاطر اوردن یک مساله خاص یا چند مساله. دوم مواد مخدر و … حال رابطه بین دخترها و پسرها چقدر فکر جوانان را مشغول کرده است؟آیا سری به فیس بوک و … زده اید؟ و دیگر نه یکی نه دو تا بلکه … دکتر بابک وزیری در این کتاب در رابطه با دوستی قبل از ازدواج می گوید:بسیاری از دانش آموزان از من حقیر سئوال می کنند چرا ما هر چه درس میخوانیم موفق نمی شویم و جواب نمی گیریم؟! در جواب به آنها می گویم آیا با دندان درد می توان درس خواند؟

حال اغتشاش فکری و بهم ریختگی روحی به مراتب درد بیشتری در مغز ایجاد می کند. عاشق شدن در سن کم چنان هورمون ها را بهم میریزد که باورش شاید مشکل باشد به یاد داشته باشد که هرچیزی به موقع و سر وقتش ارزش دارد و زودتر به کار گرفتن آن میتواند صدمات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد . در نهایت به آن دسته از جوانانی که دنبال زوجی مناسب برای زندگی خود میگردند عرض می کنم که گوهر گرانبها را نمی توان در خیابان یافت و باید آن را به زحمت به دست آورد . همچنین این دکتر بزرگوار در کتاب خود در رابطه با باور دختران و پسران و گول نخوردن و… صحبت کرده اند که با مراجعه به آن می توانید دوستی های دختر و پسر را روانکاوی کنید.

میگنا - داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟

http://www.migna.ir/vdcf.vdciw6d0cgiaw.html

25 ژانويه 2012 ... دوستی هایی که قبل از ازدواج دنبال می شود، قطعاً دوستی پایدار و بلند مدتی نخواهد بود.

داشتن دوست قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/like-marriageright-wrong.html

ازدواج قبل از ازدواج دوستی قبل از ازدواج, معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه هایی می کنند، با این استدلال که «ما نمی خواهیم ازدواج.

دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=284194

3 سپتامبر 2014 ... پاکی نشانه بی عرضگی است! امروزھا وقتی پای صحبت جوانان عزیز می شینیم . متوجه صحبت ھا و افکاربسیار خطرناکی می شویم که متاسفانه در آن ھا ...

دوستی بهتر است یا ازدواج؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2298/208366.html

این روزها اکثر دخترها و پسرهای جوان دوست دارند به جای اینکه زن یا شوهر همسرشان باشند، تنها با او دوست باشند؟ ... داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟

پیش از ازدواج!

http://pishazezdevaj.blogfa.com/

چه جوری می شه فهمید رابطه مون به یه ازدواج موفق ختم می شه یا نه؟ - پیش از ازدواج! ... ما از لحاظ دوست داشتن و اعتماد و صمیمیت و این مسائل مشکلی نداریم.ذهن من شدیدا ...... الان هم توی رابطه ای هستی که به درست یا غلط روی ازدواج اصرار داری. حتی اگه در خوش ...

روابط اجتماعی | مجله سرگرمی کمیاب | اخبار روز، سرگرمی، چهره ها، مجله ...

http://www.kamyab.ir/category/successful-magazine/sociality-communication/

در برخی جوامع خیلی مهم و پیشرفته دنیا، مردم خوب کوچه و بازار و در و همسایه با ... دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط ؟ ... دلایل سردی روابط همسران بعد از ازدواج.

بکارت و نه صداقت! - از زندگی

http://blog.ahmadnia.net/spip.php?article832

7 مارس 2007 ... من وقتي ازدواج کردم باکره نبودم و با صداقت قبل از ازدواج اعلام کردم: با .... درست یا به غلط حق دارند تا با کسی که پیش از این رابطه جنسی نداشته ازدواج کنند. ... دنيا تو سرم خورده بود به يکي از دوستام گفتم و اون گفت دوست داشتن بد.

همسرداری و ازدواج - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_10.html

آشنایی با معایب دوستی قبل از ازدواج · آشنایی با قسمت های ... چندین باور خطرناک و غلط در رابطه با ازدواج ... این زوج ثابت کردن دوست داشتن ربطی به اندام نداره (عکس).

رابطه دوستانه دختر و پسر نامحرم | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

http://akhlagh.porsemani.ir/node/684

دوستى‏هاى قبل از انتخاب همسرو تصميم گيرى در مورد ازدواج با فرد خاص، راه عقل را ... « دوست داشتن و عشق ورزيدن» اگر از مسير معين، مشخص و صحيح استيفا نشود، ممكن .... آيا در صحت يا غلط بودن اين ارتباطها مى‏توان با نگاه به جنسيت قضاوت كرد؟ ... كند و رابطه‏اى درست تلقى گردد، رعايت قوانين حاكم بر آن و فراتر نرفتن دو طرف از آن ...

افکارنيوز - پیش از ازدواج این تفکرات غلط را دور بریزید - صفحه نخست

http://www.afkarnews.ir/vdciqzappt1ayz2.cbct.html

6 روز پیش ... من یک دختر هفده ساله هستم و با یک پسر هم سن خودم دوست هستم. ... اشتباه اول: تنها یک شخص مناسب در دنیا برای ازدواج با هر شخصی وجود ... یعنی ،به جای شناخت درست فرد مقابل شان آنها را با معیارهای نادرست خود ... اشتباه ششم: برخی باور دارند که هم خانگی قبل از ازدواج شانس زوج را برای داشتن ازدواج شاد بیشتر می کند

PersianV.com ::: مطالب و مقالات یادداشت - پرشین وی

http://www.persianv.com/yad/index.php?page=8

دوستی داشتنهای قبل از ازدواج درست یا غلط ؟ ..... جلب اعتماد در ازدواج‌های امروزی ( همه چیز درباره دوستی های قبل از ازدواج / ترس از افشای ارتباط های گذشته ) · جلب اعتماد در ...

مشاوره ازدواج - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/29-1389-02-19-08-52-38

یکی از اولین چیزهایی که فرد قبل از ازدواج به آن احتیاج دارد شناخت خود است. ... برای داشتن یک زندگی خانوادگی شاد و پایدار مهمترین چیز اختصاص دادن زمان مفید به همسراست . ... بخوانید و سپس سریع پاسخ دهید «درست» یا «غلط» اولین پاسخ شما باید جوابتان باشد . ... من دوست دارم درست قبل از زمان خواب درباره موضوعات مهم صحبت کنیم .

مجلات : عشق قبل از ازدواج

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/2689/6593/76894

قبل از هر چیز باید دانست که عشق عبارت است از: دوستی و محبت در حد زیاد. ... متأسفانه افرادی که دم از عشق پیش از ازدواج ـ که معمولاً به صورت خیابانی یا اینترنتی و یا. ... دارای علل فراوانی است که یکی از مهم ترین آنها عشقهای غلط قبل از ازدواج است. .... بسزایی برخوردار است؛ چون با وجود ازدواجهای اسلامی، زوج جوان بدون داشتن گذشته ای پر ...

ازدواج سنتی یا مدرن؟ صحیح یا غلط !؟ - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_detail_19392.html

صحیح یا غلط ! ... اگر شما هم جزو کسانی هستید که درباره ازدواج سنتی یا مدرن تردید دارند، می توانید پای ... از مواقع پسر و دختر از دید احساسى به مسأله نگاه مى كنند و بدون داشتن آگاهى تن به این ازدواج ها مى دهند و ... براى رسیدن به این شناخت باید مشاوره هاى قبل از ازدواج داشت. .... فروش یک دوست خیالی در دنیای مجازی توسط این دختر + عکس.

ازدواج همسرداری - جذاب

http://www.jazzaab.ir/news_cats_10.html

با این پسران هیچ دختری حاضر نیست ازدواج کند! دختران و 3 سوال مهم آنها قبل از ازدواج! ... آیا آمادگی ازدواج با نامزدتان دارید؟ ... 5 دلیل درست و غلط برای ازدواج کردن.

ارتباط جنسی پیش از ازدواج ( درگوشی های مشاور با دختران و پسران ...

http://www.pezeshk.us/?p=5525

21 دسامبر 2006 ... منع افراد از داشتن روابط جنسی پیش از ازدواج تنها مختص اسلام نیست، ... در برخی ادیان هم مثل بودیسم اگر دو نفر انسان بالغ با میل شخصی شان و بر ... خودارضایی اگر درست انجام شود می تواند هم برای خانم ها و هم برای آقایان مفید باشد.