چشم‌های‌تان را ببینید و خود را همانجایی که آرزویش را دارید و همان‌طور که در رؤیا‌های‌تان است، تصور کنید. همین شمایی که حالا خسته‌اید و در لباس‌های خانه‌تان این مطلب را می‌خوانید، در رؤیاهای شما کیست و کجای این دنیا قرار دارد؟


مجله سیب سبز: چشم‌های‌تان را ببینید و خود را همانجایی که آرزویش را دارید و همان‌طور که در رؤیا‌های‌تان است، تصور کنید. همین شمایی که حالا خسته‌اید و در لباس‌های خانه‌تان این مطلب را می‌خوانید، در رؤیاهای شما کیست و کجای این دنیا قرار دارد؟ مهماندار هواپیماست و دور دنیا را می‌گردد؟ در رشته تحصیلی‌اش دکترا گرفته و مشغول نجات جهان است؟ تاجر شده و زندگی مرفهی دارد یا شاید هم یک مادر آرام خانه‌دار است که هر روز با لبخند فرزندش را از خواب بیدار می‌کند؟ شاید بهتر باشد پیش از خواندن این مطلب حسابی رؤیا‌پردازی کنید و سپس با کمک ما به آرزوهایی که در ذهن‌تان بافته‌اید، برسید. نمی‌خواهیم به شما امید بیهوده دهیم، اما اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، می‌توانید  از خود امروزی‌تان چند قدم فاصله بگیرید.

بدانید چه می‌خواهید

اگر می‌خواهید رؤیا‌های‌تان به واقعیت تبدیل شوند، باید تعریف دقیقی از آنچه آرزویش را دارید، داشته باشید. پس در ذهن‌تان دقیقا مجسم کنید که چه اتفاقی قرار است، بیفتد. حالا وقت آن است که هدف کلی‌تان را در چند قدم مجسم کرده و پله‌هایی که برای رسیدن به آن نیاز دارید را در ذهن مجسم کنید. حاشیه نروید. آنچه در ذهن شماست باید دقیق و کاملا جزئی باشد. فرض کنید هدف شما خوشحال‌تر شدن است. خب حالا باید از خود بپرسید که چه اتفاقاتی می‌تواند آرام آرام شما را شاد‌تر کند.

ذهن‌تان را کندوکاو کنید

داستان را یک دور از اول مرور کنید. قطعا وقتی می‌گویید دوست دارم شاد‌تر باشم، پس به اتفاقات دیگری که با این شادی به زندگی شما می‌آید هم فکر می‌کنید؛ حالا وقت تجسم آن اتفاق‌های دیگر است. می‌خواهید شاد باشید که چه؟ شاد باشید تا دوستان بیشتری را دور و برتان جذب کنید؟ تا انرژی بیشتری برای متمرکز کردن بر کار یا درس داشته باشید؟ تا خواستگاران بیشتری به سمت شما جلب شوند؟ خجالت نکشید. در ذهن‌تان حفاری کنید و همه این دلایل پنهان را بیرون بکشید.به زمان وفادار باشید

تا اینجای کار همه چیز خوب پیش رفته. شما می‌دانید چه می‌خواهید و از انگیزه‌های پنهان‌تان هم آگاهید و مسیر رسیدن به خواسته‌های‌تان را هم می‌شناسید. اما این پایان راه نیست. شما باید برای رسیدن به هدف، زمان‌بندی دقیقی داشته باشید. هیچ کدام از ما تا ابد پرانرژی نمی‌مانیم. پس باید برای برداشتن هر کدام از قدم‌هایی که گفتیم، زمانی را درنظر بگیرید و سعی کنید به این برنامه وفادار بمانید.

از شکست نترسید

تصور نکنید نقشه‌ای که امروز ترسیم می‌کنید، بهترین و آخرین راهی است که برای رسیدن به هدف‌تان وجود دارد. شاید بد نباشد راه‌هایی که قرار است برای رسیدن به هدف از آنها عبور کنید را در یک دفترچه سیمی بنویسید و هر زمان که احساس کردید باید نقشه‌تان را عوض کنید، برگه‌ای که نقشه قبلی را در آن کشیده‌اید از دفترتان جدا کنید. شما در مسیر رسیدن به اهداف‌تان ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوید یا با بن‌بست‌های پیش‌بینی نشده‌ای روبه‌رو شوید.  اما به جای ناامید شدن، بهتر است از آنچه اتفاق افتاده درس بگیرید و با آوردنش در دفترچه آرزو‌های‌تان فهرست موانعی که پیش‌روی‌تان قرار دارد و راه‌هایی که نباید از آنها بگذرید را کامل‌تر کنید. تکمیل این فهرست به شما برای انتخاب مسیر درست و کوتاه کمک می‌کند.

نقشه راه را بکشید

حالا که می‌دانید چه می‌خواهید، وقت آن است که نقشه‌ای برای رسیدن به این هدف ترسیم کنید. تند نروید. شما باید مرحله به مرحله و آرام آرام به هدف‌تان نزدیک شوید. مهم نیست فاصله شما تا هدف موردنظرتان یک قدم باشد یا هزاران قدم. شما باید همه این گام‌ها را در ذهن‌تان مرور کنید و حتی روی کاغذ بیاورید تا برای برداشتن آن قدم‌ها آماده شوید. از خوردن یک کیک شکلاتی گرفته تا گشتن دور دنیا، همه می‌توانند در قدم‌هایی که پیش خود تجسم می‌کنید وجود داشته باشند.

واقع‌بین باشید

اهداف‌تان را از رؤیا‌های‌تان جدا کنید. نمی‌گوییم رؤیا‌پردازی نکنید، اما بهتر است قبل از پرداختن به خواسته‌هایی که رسیدن به آنها چندان هم شدنی نیست، بر آرزوهای در دسترس‌تر خود تمرکز کنید و آنها را در فهرست راه‌هایی که قرار است بروید، بیاورید.

 البته می‌توانید در پایان این نوشته کمی هم رؤیابافی کنید و به خودتان قول دهید اگر به اهدافی که برای خود مشخص کردید رسیدید، برای رسیدن به رؤیاهای اطراف‌تان هم تلاش خواهید کرد. اما پیش از آنکه چنین وعده‌ای به خود دهید، توانایی‌های خودتان و محدودیت‌هایی که دست و پای شما را بسته را هم در نظر بگیرید تا سرخورده نشوید و سراغ نقشه‌هایی بروید که از پس کنترل‌شان بر می‌آیید.

نکاتی کوچک در زندگی که آنها را فراموش کرده ایم

http://success24.ir/نکاتی-کوچک-در-زندگی-که-آنها-را-فراموش-کرده-ایم-1330

... همانی باشید که در خواب می‌بینید · راهکارهای کاهش اضطراب در حین سخنرانی · شرایطی که ... زندگی همان اندازه که از اتفاقات بزرگ تشکیل شده ، نکته های کوچک هم دارد.

آرامش ، درون توست

http://gujefarangy.blogfa.com/

اگر روی نكات مثبت و استعدادهای خودتان بیش‌تر كار كنید‌، به‌زودی می‌بینید كه چه‌قدر محبوب و ... اگر منتظر باشید تا همسر یا فرزندان‌تان همانی شوند كه شما می‌خواهید و بعد تشویق‌شان كنید‌، .... 7- هر روز صبح که از خواب بر می‌خیزیم با نگاه کردن به منظره ی.

تعبیر خواب از دیدگاه روانشناسی - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی ...

http://robabnaz.persianblog.ir/tag/تعبیر_خواب_از_دیدگاه_روانشناسی

همه ما خواب می‌بینیم، اما اگر در مرحله خواب REM بیدارمان کنند، به ندرت به یاد می‌آوریم که چه خوابی دیده‌ایم. ... فرانسیس کرک ، یکی از کاشفان DNA ، بر این باور است که خواب دیدن ، راهی برای جداسازی و ... که البته فقط نوعی برداشت از خواب است و نمی‌تواند حکمی کلی و قطعی داشته باشید و بیشتر به ..... شما همانی هستید که می اندیشید(۱

مواهبی که خداوند به امیرالمؤمنین داد - تعامل

http://www.taamolnews.ir/fa/news/57067/مواهبی-که-خداوند-به-امیرالمؤمنین-داد

خود خدا را دوست داشته باشید و هرکس را که خدا دوست دارد دوست داشته باشید. با هرکسی که خدا با او دشمن است، دشمن باشید. حجم دوستی شما هم همانی باشد که خدا اعلام می‌کند. .... او در خواب می‌بیند که حضرت علی(ع) کنار حوض کوثر نشسته‌اند و آب را به علامه ...

شما همانی هستید که فکر می کنید - روانشناسی - 020.ir

http://020.ir/روانشناسی/شما-همانی-هستید-که-فکر-می-کنید

شما همانی هستید که فکر می کنید. ... آیا می توانید خودتان را از بقیه جدا کنید و مستقل باشید؟ ... می بینید که این کار به آن سختی که تصور می کردید نبود. روش مفید ...

چهار اپلیکیشن کاربردی موبایل که خواب خوب شبانه را فراهم می کنند!

http://www.sakhtafzarmag.com/اخبار-و-مقالات/نرم-افزار-و-بازی/1764/چهار-اپلیکیشن-کاربردی-موبایل-که-خواب-خوب-شبانه-را-فراهم-می-کنند

14 ا کتبر 2014 ... باشد، اما به تدریج که بهبود خواب خود را می بینید، بیشتر به ادامه ... تواند موثر باشد ، به ویژه اگر به خوابیدن در مقابل تلویزیون هم عادت داشته باشید! ... آنالیز کیفیت خواب خود می گردید، Sleep as Android همانی است که به آن نیاز دارید.

ناگفته های یک راننده ترانزیت

http://naderkamyab.blogfa.com/

اگه متوجه شده باشید میبینید در وبلاگ ها هم بعضیها برامون کامنت میذارن واز دیگران بدی ... "خدا همانی است که ما میخواهیم، کاش ما هم همانی باشیم که خدا میخواهد" ... اگر دیوار نبود نزدیک تر بودیم،با اولین خمیازه به خواب می رفتیم و هر عادت مکرر را در میان 24 ...

دانلود کتاب راز و رمزهای ناگفته ذهن

http://www.takbook.com/182842-success-ebook/دانلود-کتاب-راز-و-رمزهای-ناگفته-ذهن/

12 سپتامبر 2014 ... همانی باشید که در خواب می‌بینید! ... توجه داشته باشید که پس از وارد کردن آدرس ایمیل تان در صفحه باز شده یک ایمیل برای شما ارسال میشود که ...

مرداد 1390 - سپیده صبح - blogfa.com

http://sepidesobh20.blogfa.com/9005.aspx

... و بابا مي گفتن امشب كه بخوابيد تو خواب يه كوه بلند ميبينيد كه همگي ازش ميريم بالا، ... هر سال رمضان شب 15 م كه مي شد منتظر اين خواب بوديم، شايد تو عالم بچگي اين .... باشيم ارزش بسيار كمي داريم علاوه بر آن ما هماني هستيم كه مردم تصور مي كنند پس ..... با خداي درون در تماس بودن ايجاب ميكند كه ما كنجكاو و آگاه از احساساتي باشيم

قـلمرو مـن

http://mydomain.blogfa.com/

2 ژوئن 2013 ... دو بار اولش سخت است، اما کم کم عادت میکنید و می‌بینید که رابطه خنده و گرفتاری، ... همانی باشید که از خودتان می‌شناسید—بهترین مدل خودتان. ..... اغلب زمانی كه از خواب بیدار می شویم، تنها قسمت های كمی از رویای خود را به یاد می آوریم.

تست های روانشناسی

http://testravanshenasi.blogfa.com/

در هرموردی سعی دارید همان چیزی باشید که دیگران می خواهند و همواره در تلاش هستید که دنیا را جای بهتری برای زندگی بسازید. ... ما نسبت به‌خود منتقدان بي‌رحمي هستيم و نكات مثبت خويش را كمتر مي‌بينيم و بروز مي‌دهيم. حقيقت دارد كه تصورات ما ... بيشتر اوقات در خواب و خيال به سر مي‌برم. .... لباس سفید پوشنده را همانی که هست نشان می دهد .

عاشقانه

http://www.shiton1.blogfa.com/

یا ترس‌های‌مان را خواب می‌بینیم ..... هر جا که باشیم ، با هم و در کنار هم مطمئن باش که خیلی خوشبختم! ..... او همانی است که در تارترین لحظه شب راه نورانی امید نشانم می داد.

Zabanadabi - سهراب سپهری

http://rezanooshmand.blogfa.com/cat-19.aspx

شاید تعجب کرده باشید که چرا این شعر را که در بخش نخست، یعنی همین صفحه از وبلاگ، ... هیچ وقت هیچ متنی با برداشتهای متکی به هر تعداد خواندنی همانی نمیشود که هست، و به ... تصاویری که از ضمیر ناخودآگاه هر کسی پیش چشمانش در خواب ظاهر میشوند مانند ... این دو در حقیقت یک چیز است هنگامی که میبینیم هر نوری مجال بیان حرف و وقوع ...

بهشت و جهنم

http://donyapasazmarg.blogfa.com/

کلیدهای بهشتی را روی رایانه تان داشته باشید + دانلود .... در قیامت انسان عمل خودش را می‌چشد می‌بیند تلخ است، آن روز است که دادش درمی‌آید؛ یا می‌چشد می‌بیند ... یعنی هرچه که قبلاً در سلف گذراند الآن امتحان می‌کند؛ همانی که در دنیا شیرین بود الآن ..... قویترین حربه ی شیطان , آتش سوزان جهنم , علت اصلی انکار قیامت , خواب و مرگ , هدیه به امام ...

خرداد ٩۳ - جزیره در کهکشان

http://jazirehdarkahkeshan.persianblog.ir/1393/3/

18 ژوئن 2014 ... باید در کارهای تیمی دنبال ِ چهره و حاشیه و دور قاب چین ها باشیم . .... فکر میکنی که راوی خواب است گاهی فکر میکنی واقعیت پیش رویت است و .... تبلیغ شده بخریم و فکر کنیم دستمان همانی هست که دیگران میبینند و این خوب است .

اردیبهشت 1388 - مشاوره و روانشناسی

http://hbromand.blogfa.com/8802.aspx

همه ما گاهي تجربه مي كنيم كه دست و پايمان خواب مي رود. ... دراز كشيده باشيد اما پس از مدتي، تا بدنتان را تكان مي دهيد، مي بينيد پايتان خواب رفته و گزگز شروع مي شود!