شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

صحبت کردن به زبان کوهنوردان!

اگر گشت و گذار در طبیعت را به هر نوع سفر دیگری ترجیح می دهید و علاقمند کوه و دره و غار هستید، یا اگر به تازگی عضو گروه های کوهنوردی و غار نوردی شده اید و می خواهید هرچه بیشتر در این باره بدانید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

چمدان تان را با این ها ببندید

باید به یاد داشته ‌باشید که بدترین زمان ممکن برای تصمیم‌گیری پیرامون برداشتن وسایل مورد نیازتان در سفر زمانی است که در حال بستن چمدان خود هستید، پس باید از قبل حسابی به آن فکر کنید.

سفر به چاه با طناب آژانس های پیامکی

خیلی ساده و بی‌دردسر. نیاز نیست پول زیادی خرج کنند. هر روز در جراید کثیرالانتشار آگهی چاپ کنند یا برای گرفتن مجوز هفته‌ها از پله‌های فلان سازمان و اداره بالا و پایین بروند. کار با ارسال یک پیامک به جریان می‌افتد و آن وقت است که مشتری پشت مشتری و پول روی پول می‌آید. این شیوه جدید برخی تورهای خدمات مسافرتی و گردشگری برای سرکیسه‌کردن مشتریان خودشان است.

کدام چمدان برای کدام سفر؟

چمدانی که برای سفرهای خودمان استفاده می کنیم معمولا از الیاف مصنوعی و البته گاهی هم از برخی فلزات ساخته شده اند اما نمی توان فراموش کرد که چرم هنوز هم در ساخت این وسیله نقش بسزایی داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی چمدان های امروزی را می توان به 4 گروه برزنتی، چرمی، فلزی و کیف های دستی سبک سامسونت تقسیم بندی کرد که هر کدام مزایا و البته معایبی داده.

پول خود را برای یک تعطیلات رویایی پس انداز کنید

شما می خواهید به ماه عسل بروید و یا به تعطیلات بلند مدت برای دیدن خانواده خود فکر می کنید اما نمی دانید که چطور شروع به جمع کردن پول کنید و قیمتها هم خیلی دلهره آور بنظر می رسند.

کاهش مصرف بنزین در سفر

برای خیلی از افراد پایان بهار با آغاز سفر گره می‌خورد. بخش زیادی از سفر با وسیله شخصی هم با بنزین گره خورده است. روش های متفاوتی برای کاهش مصرف بنزین وجود دارد که هفت مورد از آنها را در ادامه می‌خوانید.

بیماری در آسمان ها!

تقریبا بین 2 تا 5 درصد افرادی که از سیستم حمل و نقل هوایی بهره می برند، در طول پرواز دچار «حال به هم خوردگی» و آشوب می شوند. برخی از این مسافران مضطرب سعی می کنند با خوردن داروهای آرام بخش در طول سفر خود را آرام نگه دارند غافل از این که این درمان ها خود عاملی جهت افزایش اضطرابشان خواهد بود.

وقتی سفر حال شما را بهم می زند!

این دردسری است که می تواند هر سفری را به کام تان تلخ کند. فرقی ندارد مسافر قطار باشید یا با اتومبیل شخصی تان سفر کنید یا حتی اتوبوس و هواپیما. در هر صورت سفر حال شما را بهم می زند!

سقوط آزاد وسط موزه ها

اگر اهل تفریح فرهنگی هستید، بازدید از موزه‌ها می‌تواند تفریح مفرح و لذتبخشی برای شما باشد. اما این کار قلق‌هایی دارد که خیلی‌ها از آنها بی‌خبرند. این قلق‌ها‌‌ همان راهنمای موزه رفتن است که اگر به آن توجهی نداشته باشید، بهره‌ای از موزه‌گردی نخواهید برد. ما این قلق‌ها را مفت و مجانی در اختیارتان می‌گذاریم. قبل از رفتن به موزه، حتما این راهنمای ما را بخوانید تا تبدیل به یک موزه‌گرد حرفه‌ای شوید.

بدون پشه ها سفر کنید!

یکی از بزرگ‌ترین معضلات خانواده‌ها در طول سفر، پشه‌گزیدگی است. خانواده‌هایی که کودکان خردسال دارند، بیشتر از دیگران با گزیدگی پشه‌ها به دردسر می‌افتند، چراکه معمولا کودکان بیشتر از بزرگسالان مورد هجوم گزیدگی پشه‌ها قرار گرفته و قدرت تحمل پایین‌تری در مقابل این نوع گزیدگی از خود نشان می‌دهند.

اصول اولیه کمپینگ در کوهستان

در برنامه‌های کوه‌نوردی یکی از مواردی که کوه‌نوردان با آن مواجه هستند، موضوع شب‌مانی در کوهستان می‌باشد. شب‌مانی در کوهستان به صورت های مختلف مانند اقامت در قرارگاه‌ها، پناهگاه‌ها، جان‌پناه‌های پیش‌ساخته و دست‌ساز، بیواک(bivouac)، کمپینگ و ... است.

مراقب زندان های خارجه باشید!

بیش از 3هزار ایرانی در سراسر دنیا در زندان های خارجی حبس شده اند. تعداد زیادی از آنها حتی نمی دانستند سفرشان به خارج به خاطر جرایمی که فکر نمی کردند جرم باشد چنین پایان تلخی داشته باشد.

چه جنس کیسه خوابی بخریم؟

خرید کیسه خواب ظرافت های زیادی دارد که باید بر اساس بودجه، نوع استفاده، محلی که به آن سفر می کنید و نیازتان انتخاب شود.

بخور نخورهای پیک نیک

سفرهای یک روزه، یکی از بهترین راه‌های گذران اوقات فراغت و در کردن خستگی‌های ناشی از زندگی روزمره است. گذران یک نیمروز در کنار اعضای خانواده و دوستان می‌تواند راهی بسیار کم هزینه در جهت کسب شادابی و آرامش باشد.

آداب سفر کردن را بیاموزیم

سفر هم برای خود آدابی دارد که باید رعایت کنید. قرار نیست همه چیز همیشه بر وفق مراد شما باشد. گاهی این شما هستید که باید کارهایی را انجام دهید و از انجام برخی فعل ها دست بردارید. اکنون که در آستانه نوروز و تعطیلات عید قرار داریم، برخی بایدها و نبایدهای سفر کردن را برایتان یادآوری می کنیم، بلکه مفید باشند.

توی کدام کیسه بخوابیم؟

ظاهراً استراحت در بیابان كار دشواری به نظر می‌رسد. اما تفاوت بین دشواری و لذت بردن به هنگام استراحت در شكارگاه، به سادگی انتخاب یك كیسه خواب راحت و مناسب است.

کجای دنیا چه کاری را نکنیم؟

بسیاری از افراد قصد سفر به کشورهای دیگر برای گشت و گذار و دیدن مناظر طبیعی را می کنند و برنامه سفر خود را با توجه به عوامل مختلف تنظیم می کنند اما یکی از فاکتورهایی که اکثرا افراد هنگام سفرهای خارجی به کشورهای دیگر در نظر نمی گیرند آداب و رسوم و رعایت نکردن بایدها و نبایدهای متداول در کشور مقصد است.

کیسه ای که جانتان را حفظ می کند

فصل بهار، بویژه اردیبهشت که می‌رسد بسیاری از دوستداران طبیعت ایران، راهی جای جای ایران‌زمین می‌شوند.

قشم یا کیش؟

چمدان دونفره را چطور بچینید؟

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه