اگر گشت و گذار در طبیعت را به هر نوع سفر دیگری ترجیح می دهید و علاقمند کوه و دره و غار هستید، یا اگر به تازگی عضو گروه های کوهنوردی و غار نوردی شده اید و می خواهید هرچه بیشتر در این باره بدانید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

صحبت کردن به زبان کوهنوردان!


اگر گشت و گذار در طبیعت را به هر نوع سفر دیگری ترجیح می دهید و علاقمند کوه و دره و غار هستید، یا اگر به تازگی عضو گروه های کوهنوردی و غار نوردی شده اید و می خواهید هرچه بیشتر در این باره بدانید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

فرهنگ فن کوه‌نوردی و غارنوردی

کتاب «فرهنگ فن کوه‌نوردی و غارنوردی» مجموعه‌ای از واژگان و اصطلاحات فنی مربوط به رشته‌های کوه‌نوردی، سنگ‌نوردی، یخ‌نوردی، دره‌نوردی، غارنوردی و اسکی است که داوود محمدی‌فر آن را گردآوری کرده و توسط انتشارات سبزان به چاپ رسانده است.

این کتاب 1700 واژه و اصطلاح تخصصی را در بر می گیرد و 360 تصویر سیاه و سفید و معادل انگلیسی واژگان و اصطلاحات را هم در خود گنجانده است. با مطالعه این فرهنگ تخصصی می توانید یک راهنمای همیشگی برای مطالعه متون مربوط به این نوع از گردشگری همراهتان داشته باشید.

نویسنده هدف خود از نگارش و جمع آوری این کتاب را این طور بیان می کند: «… هدف از گردآوری و انتشار کتاب “فرهنگ فن کوه نوردی و غارنوردی”‌ این بوده است که مجموعه ای کلاسیک فراهم شود تا در راستای ارتقای دانش فنی کوهنوردان، کاهش خطاها و پیشگیری از خطرهای مرگ آفرین بتواند مثمر ثمر واقع شود…»

کتاب «فرهنگ فن کوه‌نوردی و غارنوردی» 272 صفحه دارد و برای اولین بار در سال 90 منتشر شد. چاپ جدید این کتاب را می توانید به قیمت 12هزار تومان تهیه کنید.

این کتاب 1700 واژه و اصطلاح تخصصی را در بر می گیرد و 360 تصویر سیاه و سفید و معادل انگلیسی واژگان و اصطلاحات را هم در خود گنجانده است

جالب است بدانید که داوود محمدی‌فر، مطالب این کتاب را بر پایه‌ی حروف الفبای فارسی گردآوری نموده است به‌طوری‌که بخش‌های مربوط به حروف "ث"، "ذ"، "ژ" و "ظ" موردی را در بر ندارد.

داوود محمدی‌فر، در سال 1311 در شهر ری متولد شد. او عضو هیات موسس سازمان کوهنوردی تنسینگ-هیلاری، عضو کارگروه فنی فدراسیون کوهنوردی، عضو هیات موسس کانون کوهنوردان تهران و عضو هیات مدیره‌ فدراسیون کوه‌نوردی بوده است.

محمدی فر از اوایل دهه 1380نویسندگی در حوزه‌ کوهستان را شروع کرد و تاریخ کوه‌نوردی ایران، غارنورد کوچولو مسافر زیر زمین، تقویم تاریخ کوه‌نوردی ایران، کوهنامه فردوسی و... از کتاب های او هستند.

 

الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


مطالب مرتبط:

سرنوشت کفش ایرانی ها از هخامنشیان تا امروز

همه چیز درباره گیاهان دارویی

طبیعت گردان بخوانند

کتابی که باید قبل از ایرانگردی بخوانید

 

صحبت کردن به زبان کوهنوردان! - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=285964

5 ا کتبر 2014 ... اگر گشت و گذار در طبیعت را به هر نوع سفر دیگری ترجیح می دهید و علاقمند کوه و دره و غار هستید، یا اگر به تازگی عضو گروه های کوهنوردی و غار ...

۱۳ مرحله کوهنوردی به زبان ساده(اختصاصی) | از کوه و کوهنوردی - ویکی کوه

http://wikimountain.ir/۱۳-مرحله-کوهنوردی-به-زبان-ساده/

6 فوریه 2014 ... آموزش کوهنوردی,کوهنوردی به زبان ساده,۱۳ مرحله کوهنوردی به زبان ساده ... که حاوی جزئیات کوه مورد نظر هستند و همچنین صحبت کردن با افرادی که اخیرا از ...

کلماتی از یک کوهنورد

http://mortezasalehi.blogfa.com/

11 سپتامبر 2014 ... کلماتی از یک کوهنورد - به کوه می رویم تا ازخود فراتر رویم نه اینکه درخود فرورویم. ... همه دوستان طرز صحبت کردن خودشونو رو عوض کنند و با محبت و دوستی به ..... زبان آذری بوده و حتی موسیقی آن که بسیار جالب بود آن هم به زبان ترکی ...

hamedan kooh

http://hamedankooh.blogfa.com/

صحبت از زندگی در کنار یکدیگر و توانایی درک متقابل آنقدر راحت است که همه در ... زد چون با ابزاری به نام زبان و فعل حرف زدن بروز می یابد و در حرف زدن هم راحت ترین ... صرف به نظرات دیگران یا نداشتن هیچ ایده و طرحی برای صحبت کردن، خدای ناکرده ... موضوع و ایراد جامعه کوهنوردی همدان که با تمام کوچکی و ناچیزی اش وقت زیادی برای ...

چگونه کوهنوردی را آغاز کنیم

http://www.irandeserts.com/content/درگاه_کویر/نکات_فنی_و_آموزشی/نکات_ایمنی_سفر/چگونه_کوهنوردی_را_آغاز_کنیم.htm

میل به کوهنوردی و کشش های اولیه درونی برای رفتن به کوه بطور معمول از سنین 17 ... و خانواده به کوه رفتن و حال و هوای دیگری بجز حال هوای در شهر بودن را احساس کردن. ... به کوه رفتن و در خلال آن صحبت هایی در ارتباط با قلل بلند کوه ها و دیدن اتفاقی یک .... کوهنوردی می کرده است به یکباره در محیطی قرار می گیرد که افراد زیادی را هم زبان و هم  ...

گروه کوهنوردی پاسارگاد زاهدان

http://sbpasargadgroup.blogfa.com/

بسياری اوقات برای باز كردن سر صحبت با يک غريبه،‌ گفتگو در مورد وضع آب و هوا مفيد است – به ويژه كه كوه‌نوردان حساسيت و علاقه‌ی بيشتری به اين موضوع دارند.

موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان - برنامه آمادگی جسمانی کوهنوردان

http://iranmountainmedicine.blogfa.com/cat-31.aspx

انجمن پزشکی کوهستان ایران: کارشناسان آموزش برنامه های کوهنوردی معتقدند گرم کردن قبل از بالا رفتن به حفظ سلامت کوهنوردان و بالا رفتن بهتر کمک خواهد کرد .

موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان - مطالب علمی بهداشت در کوهنوردی

http://iranmountainmedicine.blogfa.com/cat-28.aspx

همچنین ورزش کردن به طرز صحیح، ناراحتی های شایع دوران بارداری مانند بی خوابی و درد ... تر از مواقع معمولي برداشته شود، به نحوي كه نفس كشيدن مانع صحبت كردن نشود.

چگونه یک کوه را صعود کنیم؟ - کوهنوردان زرتشتی ایران

http://www.kziran.com/training/climbing/534-چگونه-کوهنوردی-را-آغاز-کنیم؟

3 فوریه 2014 ... آموزش کامل شروع کوهنوردی به زبان ساده 13 راه حل ساده برای آغاز کوهنوردی. ... صحبت کردن با افرادی که اخیرا از این کوه صعود کردند معلوم می شود.

گروه كوهنوردي ياماج تبريز - blogfa.com

http://yamac.blogfa.com/

نکات ایمنی در کوه. امروزه ورزش کوهنوردی به عنوان یک ورزش رسمی مورد توجه جوانان است اما هنگام کوهنوردی همیشه خطر در کمین است. ... ۱۳) صحبت کردن و شوخی های زیاد خطرساز است . بایستی با .... یادی کنیم از آن صعود بزرگ از زبان آن مرد بزرگ : پنجشنبه ...

ارتفاع ۱۰۰۰۰ متری

http://nanga.blogfa.com/

این وسیله يكي از مهم ترين وسايل كوهنوردي در برف و یخ می باشد. ... کرد و برای گذشت زمان و اتمام شب و حفظ روحیه با همنوردان به سرود خواندن و صحبت کردن پرداخت. .... زیرا به کرات مشاهده شده که در این حالت زبان به عقب افتاده و راه گلو را مسدود می سازد.

جـــــــــــــرفـــــــــــــي

http://jorfi.blogfa.com/

20 آگوست 2014 ... جـــــــــــــرفـــــــــــــي - سفرهای کوهنوردی، تفریحی، کارهای فرهنگی ... را به صحبت کردن و گرفتن عکس گذراندیم و به پناهگاه برگشتیم پس از .... در ادامه گزارش به دو زبان فارسی و عربی و همچنین عکس ها را میتوانید مشاهده بفرمایید.

گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی

http://www.damoonclub.ir/

ا مقدمه : واژه جنگل از زبان سانسکریت است و... دوره پزشکی کوهستان. با سلام به آگاهی می رسانیم هیئت کوهنوردی بندر انزلی قصد دارد دوره مقدماتی پزشکی .... از طرف دیگر هزینه های جاری مثل اجاره دفتر، چاپ و غیره امکان برطرف کردن برخی ..... شاکری و خانم ایرانی نژاد درباره همایش سنگ روز یکشنبه صحبت کردند و قرار های خود را گذاشتند.

‎Guilan mountaineers كوهنوردان گيلان‎ - Gilan - Sports Team | Facebook

https://www.facebook.com/GUILANMOUNTAINEERS

آرامش ؛‌محصول تفكر نيست ، آرامش هنر نينديشيدن به انبوه مسائلي است كه. ‎Guilan ..... H,R. Photo: ‎اگه خوبی هاتو فراموش کردن ، تو خوب بودن رو فراموش نکن .

گروه کوهنوردی پایدار اراک

http://gkparak.blogfa.com/

نام اصلی قله, خیرونرو می باشد، اما عموماً به همان نام نرو شناخته می شود، در زبان محلی نرو به معنای چشمه پرآب میباشد. ... ناتواني‌ در صحبت‌ كردن‌، نابينايي‌، يا ناشنوايي‌.

گروه کوهنوردی شهید ورکش

http://www.varkesh.com/

غیر از زمان مربوط به آموزش و صحبت پیرامون مباحث... مهدی بشیری. 04. آبان, 1393 | ادامه نظر. با سلام اقای کلهر لطف کردن یه سه پایه کوچک با خودشون اوردن , در دوربینها. ... شروع به کار "ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان" هیئت کوهنوردی استان تهران از اول آذر ماه 93: · گزارش رسمی حادثه مسیر جنوبی دماوند از زبان امدادگران حادثه:.